מדריך לניהול תקציב ביתי

כשאנו מנסים לכמת את סך ההוצאות שיש לנו בחודש שנוגעות לניהול משק הבית שלנו, אנחנו לא באמת יכולים לעשות זאת, לא באופן מדויק לפחות. כי הנה יש הוצאה לא צפויה כמו טיפול שיניים יקר לילדים. והנה יש צורך לשלם על טיול או על משחק חדש ויקר של הילדים יש ורק לילדים שלכם אין. ולפתע המחשב התקלקל וצריך לקנות חדש, וכל זה – רק בחודש אחד! 

ניהול תקציב ביתי הוא מבין המשימות הקשות ביותר! לכן יש את מי שבוחר להתייעץ עם יועץ כלכלי (גם אם הייעוץ עולה כסף) כדי לחסוך כסף בעתיד. אבל בינתיים עד שתמצאו את היועץ המתאים לכם ביותר – כדאי לקבל מספר טיפים טובים להתנהלות כלכלית נכונה יותר!

קבלו תמונה מלאה ונכונה אודות ההוצאות שלכם

לפני שאתם מתחילים לחסוך ולהדק את החגורה, חשוב שיהיה לכם מידע קוהרנטי לגבי ההוצאות שלכם. הכינו טבלת אקסל שבה כתובות ההוצאות האמיתיות שלכם: אשראי מזומן, הוראות קבע, תשלומים לפנסיה וכולי. כל הוצאה הוסיפו לטבלה. 

דרך יעילה לבדוק הוצאות מתרחשת באמצעות כניסה תכופה אל חשבון הבנק וסקירת העובר ושב מתחילת כל חודש ובמשך השנה האחרונה. כמו כן, במרבית האתרים של הבנקים תוכלו לגלות כמה הוצאות יש לכם בחודש ועל מה אתם מוציאים כסף. עם זאת התמונה אינה כוללת מזומן, לכן חשוב להוסיף הוצאות נוספות לטבלה. 

> קראו על חשבונות בנק משותפים בין בני זוג!

החליטו כמה אתם חוסכים

כעת בהתאם להוצאות החליטו כמה עליכם לחסוך בחודש והעלו סכום הגיוני שתוכלו לעמוד בו. נסו להתנהל במזומן בכול שבוע עם כסף שתמשכו מהבנק כל שבוע באופן קבוע ותקציב תאים שיספק את ההוצאות אבל גם יסייע לסגור מינוס. בין היתר מומלץ לקרוא טיפים ומאמרים של יועצים פיננסיים המומחים בניהול תקציב המשפחה. בכך תתחילו לחסוך בהוצאות, כבר עכשיו.

אולי יעניין אתכם?