באיזה שלב נצטרך לזפת את הגג?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מבני מגורים נועדו לשרת את בני האדם, לתת להם מחסה וקורת גג אשר שם הם יכולים לחיות בשלווה. אבל לא תמיד המבנים אכן עונים על הצורך הזה, שכן לא פעם אנחנו מגלים שיש לבצע פעולה כזו או אחרת כדי לפתור בעיות ולהחזיר את המבנה למצב תקין, ראו לדוגמה עבודות בגובה. בין היתר יש לזכור כי פעולות אחזקה הינן נחוצות במקרים רבים, ואת אלו יהיה עלינו לבצע במידת הצורך כדי לשמור על תקינות המבנה שלנו. 

זיפות הגג – מתי?

אחת האתגרים שנמצאים תמיד על הפרק הוא אתגר איטום מבנים. גשמים יורדים וטבע המים לחלחל. וכאשר מבנה נחשף למים הוא עלול לספוג את הרטיבות לתוכו ולגרום לכך שהמבנה עצמו יספוג נוזלים. כמובן שהדבר הזה מהווה גורם מזיק ממדרגה ראשונה. שכן מבנה רטוב נוטה להתקלף, לפתח עובש ונזקים נוספים אחרים. כדי לאטום כיאות את הגג יש לבצע זיפות. לכן, אם אנחנו מגלים שהגג מטפטף, שמים מצליחים לחלחל פנימה ועובש מתפתח במקום – זה סימן ברור לכך שעלינו לזפת את הגג.

מי מבצע את העבודה הזו?

כאשר נוצר צורך כזה יש להבין כי זיפות גגות זו משימה מקצועית שתתבצע רק על ידי מומחים. וזאת מחמת שתי סיבות:

  1. עבודה בגובה – זיפות הגג הינה משימה שמבצעים אותה בגובה. לא כל חברה יכולה ומורשית לעבוד בגובה. לשם כך צריכה החברה אישורים מיוחדים וכן ציוד מתאים שמאפשר לה להשלים את העבודה כנדרש בהתאם לגובה המבנה.
  2. מקצועיות באיטום – איטום הוא תחום מקצועי שדורש ידע רב. לכל חומר יש תכונות ותגובות לתופעות קיימות. על מנת להבטיח שהזיפות ימלא את תפקידו וימנע חלחול של מים לאורך שנים, יש לבצע אותו אצל חברה מקצועית בנושא איטום קירות חיצוניים.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »