האם סטרס וחרדה הוא גורם הוא גורם משמעותי בהרטבות לילה? ד"ר קובי שגיא משיב

הורים רבים מנסים לברר מהי הסיבה שמביאה לכך שילד ירטיב בלילות משתף ד"ר קובי שגיא. האם זו בעיה פיסית? אולי תופעה בריאותית שצריך לטפל בה? ואולי זו בכלל בעיה נפשית שתלווה את הילד לכל החיים? הורים מסורים דואגים לילדים שלהם מעומק הלב, וחפצים בכל מאודם למצוא פתרונות לקשיים שלהם. זו הסיבה שהם מנסים לבדוק מהו הגורם להרטבות לילה.

ד"ר קובי שגיא – סטרס, חרדה והרטבות לילה

אחת השאלות שמטרידות הורים רבים משתף ד"ר קובי שגיא היא האם יש קשר בין חרדות וסטרס להרטבות לילה. התשובה חיובית. כן, למרבה הצער יש קשר בין החרדות שהילד עובר, בין התקופה הלחוצה שהוא חווה לבין הרטבות הלילה שלו. אבל חשוב להבין כי יש הבדל בין הרטבת לילה ראשונית לבין הרטבת לילה שניונית. הרטבה ראשונית הינה הרטבה שהיא בעצם קושי בתהליך הגמילה במהלך שעות הלילה. לעומת זאת, הרטבה שניונית הינה הרטבה שנובעת בגין משהו שהילד עבר. לדוגמה, גירושין של ההורים, חרדה לימודית, טראומה בריאותית וכן הלאה. כל המקרים הללו גורמים ללחצים, חרדות וסטרס. והתוצאה היא הרטבת לילה.

ד"ר קובי שגיא מציע את הטיפול המתאים

לא משנה מהו הגורם להרטבות הלילה, תמיד אנחנו צריכים לטפל בו בשיטה של ד"ר קובי שגיא. כי כל יום נוסף בו הילד קם בבוקר רטוב, הוא יום שמתחיל על צד שמאל, יום שהילד שלכם חווה כשלון ויוצא לבית הספר בהרגשה לא נעימה. אך יש הבדל בין טיפול בהרטבה ראשונית לבין טיפול בהרטבה שניונית. וזאת משום שאם יש מקור רגשי לבעיה, עלינו לפני הכול לטפל בשורש הבעיה ולפתור אותו. רק אחר כך נוכל לבחון את המצב ולהתאים לילד את הטיפול המתאים שיוביל ללילות יבשים כפי שהילד מסוגל.

 

אולי יעניין אתכם?

טבלה משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא הלוואה המאפשרת למבוגרים ללוות כנגד ההון העצמי המגולם בבתיהם. זה יכול לשמש כדי להשלים הכנסה פנסיה, לכסות חשבונות רפואיים, או לשלם עבור

קרא עוד »

צ׳או צ׳או למכירה

כלבי צ'או צ'או הם כלבים שגודלו בעיר צ'ונגצ'ינג, סין. הם חיית מחמד פופולרית וסמל לתרבות הסינית. כלב צאו צאו למכירה הוא גזע כלבים ממוצא סיני.

קרא עוד »

מורה פרטי לפיזיקה

אני מורה פרטי לפיזיקה, שהוא גם גאון. יש לי דוקטורט בפיזיקה, אבל אני לא עובד יותר בתחום. התפקיד שלי הוא ללמד אנשים על פיזיקה ולתת

קרא עוד »