שותפות עסקית – כל מה שרציתם לדעת

שותפות עסקית, היא דרך לארגן חברה, שמנוהלת לפעמים על ידי שני אנשים או גורמים רבים. השותפים חולקים ברווחים או בהפסדים. מכינים תוכנית עבודה משותפת וגורמים לעסק לצמוח בכוחות רבים ובכספים גדולים יותר.

שותפות עסקית – כל מה שרציתם לדעת |

לפני שתקימו שותפות עסקית, עליכם לחקור עם יועץ עסקי את סוגי השותפויות השונות שקיימות ואיך כל אחת מהן עובדת. זה יעזור לכם רבות בניהול העסק שלכם וכך, תוכלו לדעת האם להתקדם עם העסק שלכם או שמה עליכם לעזוב וללכת לאתגר הבא שלכם.

מהי שותפות עסקית? |

שותפות עסקית היא מערכת יחסים משפטית אשר לרוב נוצרת על ידי הסכם כתוב בין שני אנשים או יותר חברות או יותר. השותפים משקיעים את כספם בעסק, וכל שותף נהנה מכל רווחים ומקיים ושותף לחלק מההפסד.

השותפות כעסק, לרוב, חייבת להירשם בכל המדינות בהן הוא עושה עסקים. לכל מדינה עשויה להיות כמה וכמה סוגים של שותפויות שאתם יכולים ליצור, ולכן חשוב לדעת את האפשרויות לפני שאתה נרשם וחוברים למערכת שותפות.

איך שותפות עובדת? |

שותפויות בעסקים, כוללות אנשים העובדים בעסק, ואילו שותפויות אחרות, עשויות לכלול שותפים שיש להם השתתפות מוגבלת וגם אחריות מוגבלת לחובות העסק וכל תביעות שהוגשו נגדו.

שותפות עסקית, בניגוד לתאגיד, איננה ישות נפרדת מהבעלים הבודדים. שותפות דומה לבעל יחיד או לעסק קבלן עצמאי מכיוון שעבור סוגים אלה של עסקים, העסק אינו נפרד מהבעלים למטרות אחריות.

כך או כך, שותפות היא חבירה למכלול רחב (במקרים מסוימים) של אנשים עם צרכים עסקיים שונים (גם אם מדובר בעסק אחד שיש לו כמה שותפים), ולכן, כדאי לבחון טוב, אם אתם מוכנים לאתגר הזה.

קראו בהרחבה על הנושא בכתובת הזו.

אולי יעניין אתכם?