להתקבל למקום עבודה חדש זה כיף. מצד אחד יש את ההתרגשות של התחלת משהו חדש עם אנשים חדשים, ומצד שני יש את החשש מיציאה מאזור הנוחות שאנו רגילים אליו, והמחשבה איך המקום החדש יהיה עבורנו. לפני התחלת עבודה במקום חדש, אנו נדרשים לרוב לעבור מיונים, בחינות וסינונים שונים כך שהחברה שבוחרת להעסיק אותנו תוכל ללמוד מעט יותר על היכולות המקצועיות שלנו, וגם על האופי והאישיות.

בנוסף על המבחנים והמבדקים שחברות שונות עורכות לעובדים חדשים, ישנם מקומות שחשוב להם לדעת האם לאדם שהם מקבלים לחברה יש או היה רישום פלילי כלשהו במשטרה או בתי משפט, ולכן הם דורשים לקבל תעודת יושר מהמשטרה דרך עו"ד גיל באיער.

מהי תעודת יושר

תעודת יושר היא אסמכתא המונפקת מהמערכת של משטרת ישראל בנוגע לרישום הפלילי של כל אדם, בעבר וגם בהווה. הרישום הפלילי כולל גם הרשעות או עונשים שונים שבתי משפט קבעו לאותו אדם, כאשר עונש המקסימום שנקבע הוא מעל שלושה חודשי מאסר. בנוסף לעונשים הרשומים בתעודת היושר, מצוין בה גם מידע לגבי צווים שונים שהוצאו כנגד אותו אדם כמו צווי מבחן וגם מידע על תהליכי חקירות או משפטים המתנהלים בפועל. חשוב לדעת שניתן לבקש למחוק רישום פלילי באמצעות עו"ד מומחה.

על תעודת היושר יש חיסיון, כך שרק האדם המעוניין לראות את הרישום הפלילי שלו יכול לעשות זאת. גופים חיצוניים אינם יכולים להוציא בשם אותו אדם בקשה לעיון ברישום הפלילי שלו, אלא אם מדבר בגופים ממשלתיים המוסמכים ורשאים לכך כמו מס הכנסה, משרד הביטחון, שירות בתי הסוהר ועוד.

כיצד מוציאים תעודת יושר מהמשטרה

אם התבקשתם לספק תעודת יושר מהמשטרה לצורך קבלה למקום עבודה חדש, דעו כי אינכם מחויבים לעשות זאת. במקרים בהם העבודה כוללת החזקת נשק, עבודה עם ילדים קטנים וכו' זוהי בקשה לגיטימית להצגת תעודת יושר כי העבודה היא רגישה וזוהי הדרך להוכיח את יושרו של האדם.

ניתן לקבל את תעודת היושר במקום. באמצעות פנייה אל תחנת משטרה באזור מגורים, הצגה של תעודות מזהות ותמונות פספורט לצורך אימות הזהות ומילוי טופס בקשה – השוטרים בתחנה יכולים להדפיס לכם את הרישום הפלילי מיד וללא עלות.