כל מטרתו של המרזב היא לנקז את המים מגג הבניין שלכם ולהעבירם למפלס התחתון של הבניין. מים רבים שנצברים על גגות הבניינים לאחר ימי הגשם חודרים אט אט לפנים הביניין ומסוגלים לחולל הרס רב. על כן ישנם כיום לא מעט סוגים שונים של מרזבים שכל מטרתם לוודא שלא ישארו מים על גגות הבניינים שלכם. גגות הבניינים בנויים בצורה מיוחדת הכוללת שיפועים שונים במטרה לוודא שכלל מי הגשמים יתנקזו לאזור המרזב וממנו למפלס התחתון של הבניין.

 

סתימות הנגרמות מהצטברות לכלוכים

לא אחת קורה שבימי החורף הגשומים ביותר, לא רק מים מתנקזים לאזור המרזב אלא גם חולות ולכלוך רב שנצבר בכל ימות השנה על הגג. לכלוך זה עלול ליצור סתימות של ממש אשר גורמות לחוסר פעולה אפקטיבית של מרזב הבניין שלכם. ישנם מרזבים שניתן לתקן באופן עצמאי אך ישנם גם כאלה שחייבים להזעיק סיוע מקצועי במטרה להתמודד עם הבעיה.

 

מרזבים נסתרים לעומת מרזבים גלויים

סוגי המרזבים השכיחים ביותר כיום הם מרזבים גלויים ומרזבים נסתרים. מרזבים גלויים כשמם כן הם, גלויים לעין וכן המרזבים הנסתרים, מכוסים ומוסתרים. במידה ובבניין שלכם יש מרזב גלוי והסתימה בו ממוקמת בתחתית הבניין, ישנה אפשרות להתמודד עם הבעיה באופן עצמאי. אך במידה ובבניין שלכם יש מרזב נסתר או שהסתימה בו ממוקמת בגובה, חייב להסתייע בגורמים מקצועיים במטרה להתמודד עם הבעיה.

 

מיקום הסתימה והשפעתה

חשוב לדעת כי חוסר התמודדות עם הבעיה עלולה להביא לצבירת מים רבים במרזב שיכולים לחלחל אל פנים הבניין. חלחול המים מאזור הגג עלולים לייצר נזקים של ממש ועל כן חשוב מאוד לטפל בבעיה מהר ככל הניתן. סיוע מקצועי יבטיח לכם פתיחה יעילה ובטוחה של הסתימה במרזב ללא סכנה

 

מוזמנים לפנות לעבודות גובה בסנפלינג למידע נוסף.