סגירת תיק משטרתי- האם יש כזה דבר באמת?

בראש ובראשונה נגיד שסגירת תיק משטרתי אפשרית בהחלט. אך העובדה שקיימת אפשרות כזו לא אומרת שהיא תקפה לגבי כל אזרח. כאשר אזרח נחשד על ידי רשויות החוק או כאשר אזרח מעורב בחקירה משטרתית, הדבר מצריך מהמשטרה לפתוח על שמו תיק משטרתי, כאשר הוא מקושר לדבר העבירה המדובר. לעתים, אותו אדם בעל תיק משטרתי, עם השנים שינה את דרכיו או לחילופין, כלל לא היה שייך באמת לאותו מקרה שבעקבותיו נפתח על שמו תיק במשטרה. 

במקרים כאלה, כאשר הם קורים, ניתנת ההזדמנות לבקש את מחיקת התיק המשטרתי. כאשר מבקשים דבר כזה, למעשה מבקשים ביטול רישום של תיק סגור. 

איך מתבצע ביטול רישום של תיק סגור?

כדי להבין האם קיימת האפשרות לביטול הרישום של אותו תיק סגור, יש להתחשב בפרמטרים מסוימים שיוכלו להעיד האם האפשרות למחיקה בכלל רלוונטית. נתחיל בעובדה שאישום פלילי על גרימת מוות אינה ניתנת למחיקה או ביטול. לאחר שאמרנו את זה, נוכל להמשיך ולהסביר שעבור המחיקה של התיק הסגור צריכה לעבור תקופת זמן הנקראת 'תקופת התיישנות'. 

בהתאם למקרה, יקבע ערך הפשע ותקופת ההתיישנות שלו. לרוב, תקופת התיישנות תעמוד על כעשר שנים ולאחריה יוכל כל אדם להוציא בקשה למחיקת התיק המשטרתי. בכך, ניתנת האפשרות להוציא תעודת יושר ממשטרת ישראל, דבר שיעיד על החזרה למוטב. 

חשוב לציין שכל מה שאמרנו עד כה, תקף אך ורק במידה וזהו התיק היחיד הקיים לכם במשטרת ישראל. במידה וקיימים לכם יותר מתיק אחד, טיהור השם שלכם יהיה קשה יותר מבחינת מבטה של משטרת ישראל. החוק לא ממהר לטהר אנשים העומדים לרשותם תיקים ספורים במשטרת ישראל ועל כן הקושי בסגירת תיק משטרתי יהיה גדול יותר. 

כאמור, הפרמטרים אחריהם משטרת ישראל הולכת בעבור מחיקת תיקים משטרתיים הם חיוניים עבור המשך שמירת הביטחון המדיני, המחוזי והעירוני. וכן, אחד הפרמטרים למחיקת תיק יהיה אם אין תיקים אחרים הקיימים לאותו אזרח. 

לסיכומו של דבר,

כן, תיק משטרתי יכול להיסגר ולהימחק. אך לא בכל מחיר ולא בעבור כל אחד.

פרטים נוספים בנושא ניתן למצוא באתר של עו״ד שוש חיון.

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »