מחיקת דירוג אשראי שלילי – כיצד זה אפשרי?

אף אחד לא אוהב לשמוע שהוא נמצא בדירוג שלילי. בוודאי אם מדובר בדירוג שמתייחס כך או אחרת לעניינו הכלכליים, העסקיים. לכן הוא ינסה לעשות כל מה שנדרש לצאת מהדירוג הזה ולעבור לדירוג חיובי. 

דוגמא טובה לכך אפשר לראות בכל מה שקשור לדירוג אשראי. כל מדינה, חברה או אדם פרטי, מקבלים דירוג אשראי. כמובן שכל אחד מהם מקבל דירוג על פי פרמטרים שונים וכן מגורמים אחרים. מה שחשוב מבחינתנו, זה הדירוג שלנו בעיניי חברת האשראי. 

הדירוג נקבע על פי היכולת שלנו לעמוד בהחזרים, על פי ההתנהגות שלנו לאורך זמן, וכן על פי הסיכון שאנחנו מהווים לחברה מבחינה כלכלית. החברה איננה רוצה לסכן את עצמה עם לקוחות בעלי פוטנציאל לבקשת ניקוי בידיאי שלילי, כאלה שלא יכולים לעמוד בהחזר ההוצאות שלהם ועלולים להיכנס לחובות. לכן, היא תדרג אותם באופן שלילי. הדירוג הזה יוכר אצלה ויהיה ניתן להשתמש בו, אם הלקוח ירצה לבצע פעולות שונות, אשר ייאלצו אותו לחשוף את יכולותיו הכלכליות. 

כיצד מוחקים דירוג אשראי שלילי

אף דירוג איננו קבוע. ניתן לשנות אותו אם פועלים בצורה נכונה ולאורך זמן. כאן חשוב להדגיש, החברות מציבות תנאים שונים ורוצות לבחון את הלקוח במשך זמן מסוים, בשביל לוודא שאכן ניתן לשנות את הדירוג שלו. 

מחיקת נתוני אשראי שלילי יכולה להתבצע באמצעות שימוש באמצעים חיצוניים לצורך תשלום. למשל, שימוש בהלוואות דרך גופים חוץ בנקאיים, אשר יאפשר להחזיר את החוב שנוצר או לעמוד בתשלומים השונים, בלי שיהיה צורך לדווח על החזרים או על אי עמידה בתשלום. בצורה כזו ניתן למחוק את הדירוג השלילי ולקבל דירוג חיובי. 

שוב, זה תהליך שלוקח זמן, הוא יכול לעלות הרבה מאוד כסף, אך זה אפשרי וחיוני מאוד לבדוק זאת.

אולי יעניין אתכם?