האם עוסק פטור הוא עצמאי שאינו עונה להגדרה?

החוק במדינת ישראל קובע מיהו עוסק פטור, מיהו עוסק מורשה ומי נחשב לחברה בע"מ. כל הקטגוריות הללו שייכות לכל מי שרוצה לפתוח עסק עצמאי במדינה. 

כל עסק נמדד לפי המחזור העסקי שלו. זה אומר שהסכום שעבר אצל אותו עסק באותה שנה, כולל הכנסות, כולל הוצאות ושורת הרווח הנקי מחושבים בתוך זה כדי לקבוע האם הוא צריך להיות עוסק פטור או מורשה. 

עוסק פטור הוא בדרך כלל מי שמחזור העסקאות השנתי שלו נמוכות משמעותית. זה מצוי בדרך כלל אצל פרילנסרים או נותני שירותים יחידים שאינם פועלים כעסק עם מערכות ועובדים. 

לקטגוריה הזו יש פרמטרים ברורים. מהם? המשיכו לקרוא כדי לדעת. לבמשך קריאה בנושא פתיחת עוסק פטור

עצמאי שאינו עונה להגדרה:

עצמאי שאינו עונה להגדרה, הכוונה היא, עצמאי שאינו מכניס מספיק כסף בצורה שנתית כדי שהוא יחויב בפתיחת עוסק מורשה ובתשלום למע"מ.

החוק הזה בא להקל בעצם על עצמאיים מתחילים שלא יצטרכו לשלם מע"מ כבר בהתחלה כאשר שורת הרווח שלהם מאוד נמוכה. 

המע"מ הוא בעצם תוספת של 17% (ויכולה להשתנות כל הזמן) לשירות או המוצר שאתם מוכרים. 17% מהרווח משולם למע"מ כאשר מזה ניתן כמובן לקזז הוצאות כלליות שהיו לכם בעסק. 

מהו היקף מחזור העסקאות של עוסק זעיר? זה משתנה. כיום זה עומד על סכום שנתי של כ 100 אלף שקלים פחות או יותר. כלומר מי שבמשך שנה שלמה לא הרוויח מעל מאה אלף שקל כל מה שהוא צריך כדי לקיים את העסק שלו מבחינה חוקית זה תיק עוסק פטור, וכפי שאמרנו, ללא צורך בתשלום מע"מ לשום גוף. 

לסיכום וסיום, עוסק שאינו עונה להגדרה זהו בעצם עוסק פטור. מחזור העסקאות שלו לא גבוה ולכן הוא לא חייב במע"מ. למידע נוסף בנושא פתיחת עוסק מורשה

אולי יעניין אתכם?