ישנן לא מעט עבירות תנועה חמורות אשר עלולות לסכן גם את הנהג וכל מי שנמצא ברכבו וגם את כל הנהגים בקרבת מקומו וכל מי שנמצא ברכבם. אחת העבירות הקשות ביותר היא נהיגה בשכרות. צעירים רבים אשר יוצאים לבלות תלא כל כוונה לשתות, מותאים את עצמם שתויים לחלוטין כאשר הם נדרשים לעלות על ההגה. במקרים רבים מצב מזוכן זה נגמר ללא נפגעים או שימת לב של רשויות החוק אך במקרים רבים נוספים, נהיגה בשכרות מביאה לידי תאונות דרכים ואף הרג של הולכי רגל או עמיתים שונים לכביש. אז לפני שאתם מקלים ראש בנהיגה תחת השפעת אלכוהול ולוקחים סיכון של ממש על חייכם וחיי כלל הסובבים אתכם, חשוב שתכירו את העונשים הצפויים לכם במידה ותיתפסו.

 

הכירו את הענישה הכבדה

עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול מחייבת את הגיעו של הנהג למשפט בו קבוע מראש עונש מינימום עליו אין לערער כל עוד לא הוכחה חפותו של הנהג. עונש זה הוא שלילת רישיון לשנתיים בפועל, שלילה נוספת על תנאי, מאסר על תנאי, נקודות במשרד הרישוי וכמובן קנס כספי הולם. כלל העונשים הללו מרתיעים אנשים רבים לעלות על ההגה כאשר הם שתויים אך לצערנו עדיין יש המון אנשים שעולים על ההגה לאחר שתיית אלכוהול ללא שהם מכירים את העונשים הכבדים שמחכים להם. נהגים אשר נתפסים נוהגים בשכרות על פי רוב מגיעים למשפט מצויידים בעורך דין מקצועי ומיומן לנושאים הללו אשר ידע לעשות כל שביכולתו על מנת למזער נזקים.

 

שמרו על חייכם וחיי כל הסובבים אתכם

אל לכם להקל ראש בנהיגה בשכרות לא משום חשש לענישה הכבדה אלא משום חשש לחייכם, חיי כל הנמצאים ברכב שלכם וכן חיי כל הנמצאים בקרבת מקומכם על הכביש.