סדנאות שטח לילדים, פעילות או די טי שכדאי להכיר

רוצים להוציא את הילדים ליום כיף? פעילות כיפית וחווייתית בחיק הטבע? מחפשים תעסוקה מעניינת לחופש? במאמר זה נעזור לכם למצוא משחקים שונים ופעילויות שההנאה מהם מובטחת ו..בחינם. פעילות או די טי שכדאי להכיר.

משחקי או די טי הם תעסוקה שיכולה לעניין את כולם, מכל שכבת גיל שהיא. המשחקים והאתגרים הם פעילות שכולם יתחברו אליה. תוכלו לעשות את זה כסדנאות שטח לילדים, או כגיבוש משפחתי רחב וכדומה.

מה זה משחקי ODT?

אז ODT זה בעצם קיצור של המילים – OUTDOR TRAINING. המכוון במילים אלו היא תרגול ואימון מחוץ לאזור הנוחות שלנו. סדנאות או די טי אינם מתבצעות במתנסים וכדומה אלא בחיק הטבע, ביער או באיזה חורשה וכדומה.

היתרון הגדול במשחקי או די טי הוא שבכדי להצליח בכל משחק ופעילות שמועברת בסדנא, יש צורך בשיתוף פעולה מלא של כל הקבוצה יחד. כאשר כולם מגובשים ניתן לבצע את המשחקים בכיף ולהפוך את הטיול לחוויה שהילדים לא ישכחו לעולם.

משחקי חברה

הנה מספר דוגמאות ש למשחקי ODT לילדים ומבוגרים:

  1. מרוץ בלונים – נפצל את הקבוצה לשניים, על כל אחת מהקבוצות להעביר את הכמות הגדולה של בלונים מנקודה אחת לשנייה, בזמן הקצר ביותר, בלי עזרת הידיים.
  2. קפיצה למרחק – על כל מטר מקבלים נקודה, כל נפילה, מורידה 2 נקודות.
  3. סולם מרחף – במשחק זה מעבירים את אחד מחברי הקבוצה על מוטות שחברי הקבוצה מחזיקים, המטרה היא להעביר אותו במהירות הגדולה ביותר את המרחק הגדול ביותר.
  4. מילוי כוס מים – הקבוצה עומדת במעגל אשר במרכזו בקבוק מים וכוס. יש למלא את הכוס במהירות האפשרית, מהבקבוק, מבלי להיכנס למעגל עצמו.

אולי יעניין אתכם?