ללכת על קביים עד כמה זה קשה?

מכירים נשים שמתלוננות על כך שקשה להן ללכת על עקבי סטילטו? האם חשבתם פעם כמה קשה לאנשים שהולכים על קביים ענקיות לצעוד ברחבי האירוע, במסיבות פורים, בימי הולדת ובפסטיבלים? האמת היא שעבור מי שמנוסה לא מדובר במשימה קשה מאד, אם כי בהחלט דרושה לכך מיומנות וניסיון של שנים רבות. אז איך בדיוק הם עושים את זה? יצאנו לבדוק.

איך לומדים ללכת על קביים גבוהות?

ראשית חשוב להבין כי הליכה על קביים כמו במופעי קביים דורשת ידע טכני וכשרון ממש כמו להטוטנות, ג'אגלינג, מופעי אש, אקרובטיקה וכל תחום מיומנות אחר המתקיים בקרקסים. בעוד שמקובל לראות את הדמויות הללו באירועים רבים ברחבי הארץ, הידע והניסיון שהשחקנים המפעילים את הדמויות הללו מפגינים הוא מרשים מאין כמוהו. ניתן ללמוד ללכת על קביים בארץ או בחו"ל, בדרך כלל בלימודי קרקסנות מקצועיים.

איך עושים את זה בכלל?

מטבע הדברים, הקביים שעליהם הולכות הדמויות אינם קביים רגילים כמו שאנו רגילים לראות אצל אנשים שזקוקים לקביים רפואיים. מדובר בקביים ענקיות המותאמות במיוחד להצגה הייעודית, והדגש הגדול ביותר בהם מושם על היציבות. לצד זאת כאמור, האדם ההולך עליהם חייב להכיר את הטכניקה לפרטי פרטים כדי לדאוג לבטיחותו מצדו שלו – וכך ניתן להלך במשך זמן רב וגם על פני משטחים הנחשבים למורכבים יחסית.

איפה לומדים ללכת על קביים?

ברחבי הארץ ישנם כמה בתי ספר נבחרים לקרקסנות (אחד מהם בלינק), בהם ניתן ללמוד עוד שלל טכניקות ומיומנויות מהעולם הייחודי והמעניין הזה. אם תרצו בכך, תוכלו כמובן להתעניין בבתי ספר דומים בחו"ל – כל אחד על פי תחומי ההתמחות הייחודיים שהוא ידוע ומתמצה בו. עם זאת, חשוב לבחור בבית ספר ששם דגש על נושא הבטיחות, ושהוא נחשב כמובן למקצועי ובעל שם.

אולי יעניין אתכם?