כמה זה לוקח לקבל החזר מס

רבים מהאזרחים מחכים מידי שנה להחזר המס שמגיע להם. אלה הזכאים להחזרי מס כוללים עובדים שכירים, עוסקים פטורים וכמובן, עוסקים מורשים. במאמר זה, ננסה להבין כמה זמן לוקח לקבל החזר מס.

כמה זה לוקח לקבל החזר מס 

אז כמה זה לוקח לקבל החזר מס? בגדול, לכל עובד שכיר, החזר המס יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה (לאחר שהוגשה בקשה להחזר מס), או בתוך שנתיים, מתום השנה שבה שולם המס, לפי המועד המאוחר מבין השניים.

אם מדובר באדם שחייב בהגשת דו"ח מע"מ ומס, ההחזר אמור להיות מוחזר בתוך 90 יום מיום קבלת הדו"ח במשרד השומה, או ביום 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח – לפי המועד המאוחר מבין השניים.

השלמת החזר מס 

בעת השלמת החזרי מס, יש לכם אפשרות לבחור בין שיטות ניכוי מס רגילות או מסווגות לקביעת הכנסה חייבת במס. הניכוי הסטנדרטי הוא סכום ש"ח שנקבע על ידי הממשלה שתוכל לתבוע בלי לחשב את ההוצאות המרכיבות בדרך כלל את הניכויים המותרים של משלם המס.

מהם ניכויי מס בפועל? 

ניכויים מפורטים הם הוצאות בפועל שאתם מבצעים עבור הוצאות השתתפות עצמית. הוצאות ההשתתפות העצמית שלכם בשנת מס, עשויות להסתכם בסכום הניכוי הרגיל. 

אם זה המקרה, סביר להניח שתשלמו פחות מס או תקבלו החזר גדול יותר בשיטת הניכוי המפורטת. עם זאת, השיטה המפורטת מצריכה תמיכה בצורת קבלות ומסמכים אחרים כדי להוכיח שהסכומים הללו הוצאו בפועל.

כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, תוכלו לגשת ליועץ מס מקצועי באזור מגוריכם, איתו תוכלו לנצל את כל ההטבות המגיעות לכם מהמדינה. אזרחים רבים לא יודעים זאת ומפסידים סכומי כסף רבים.

אולי יעניין אתכם?