חישובי המס מתבצעים באופן שנתי אך בפועל מנוקה המס משכרם של העובדים השכירים באופן חודשי. בנוסף, עצמאים משלמים למס הכנסה מקדמות במהלך השנה לפי ההכנסה השנתית הצפויה ולא פעם מסתבר בסוף השנה שגובה המס הקבוע בחוק נמוך יותר. ישנם עוד מקרים בהם זכאים אנשים להחזרי מס כמו לדוגמא, אנשים בעלי תיקי השקעות אשר הפסידו בשנה אחת מהשקעתם ואילו בשנה אחרת הרוויחו יהיו זכאים להחזר מס או במקרה אחר לאי תשלום מס על השנה הנוכחית.

כיצד מקבלים החזר מס?

אם גם אתם שואלים איך מקבלים החזר מס דעו שעל מנת לקבל החזר מס יש להגיש בקשה למס הכנסה. את הבקשה מגישים ראשית באינטרנט ולאחר מכן יש לגשת לקבלת הקהל של מס הכנסה. בקשת החזרי מס ניתן להגיש לצורך קבלת החזרי מס למשך עד כשש שנים אחורה. אל בקשת החזר המס יש לצרף את כל הטפסים הרלוונטיים המעידים על ההכנסות וניקויי המס ובמקרה של עצמאיים ומשקיעים גם של הוצאות. בנוסף, במידה ומגיע וזכאותכם להחזר מס נובעת גם מהורות לילד המוכר כנכה או כלוקה בהפרעות קשב וריכוז מוכרות יש לצרף גם את האישורים הללו. שכירים לדוגמא יצטרכו לבקש ממעסיקם טופס 106 בתום שנת המס או לגבי שנים עברו. בעלי תיקי השקעות יצטרכו להוציא מהבנק טופס 106 המפרט על רווחים והפסדים בתיקי ההשקעות וכן גם על המס ששולם. יש לציין שלא פעם מגיש אדם בקשה לצורך קבלת החזר מס אך בפועל מס הכנסה מוצא את האדם כחייב במס. בנוסף, תהליך קבלת החזר המס יכול להיות ארוך ומייגע. מסיבות אלו ועוד מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ מס המומחה בתחום של החזרי מס לצורך ביצוע כל החישובים טרם הגשת הבקשה למס הכנסה וניהול של החזר המס.

כיצד בוחרים יועץ מס

כאשר מבקשים לשכור את שירותיו של יועץ מס לצורך עזרה בהגשת בקשה להחזרי מס ישנם כמה דגשים. ראשית, מומלץ לפנות ליועץ מס שהחזרי מס הינו תחום התמחותו. בנוסף, מומלץ לקבל ראשית פגישת ייעוץ מיועץ מס לפני שכירת שירותיו לשם הבנת היתכנות זכאותכם להחזר מס.