צעדים חשובים בדרך לקליטת עובדים חדשים

ארגונים מודרניים ומקומות עבודה כיום, רוצים לשמר את העובדים הטובים. סביבת העבודה מאופיינת בתחלופה יחסית גבוהה, אך יש דרך לצמצם אותה מאוד. בראש ובראשונה, צריך לשים לב לתקופה הרגישה של קליטת עובד חדש. קראו בהרחבה על מערכת גיוס עובדים.

רוצים לקלוט את העובדים המתאימים ביותר, ובצורה הטובה ביותר? קבלו כמה צעדים חשובים, למיון, גיוס וקליטה.

צעדים חשובים בתהליך קליטת עובדים

  • מיון קורות חיים חכם יותר

אין שום סיבה לקרוא מאות או אלפי קורות חיים או רלוונטיים. לצורך קליטת עובדים חדשים אפשר להיעזר בכלים ממוחשבים שבודקים התאמה של קורות חיים למשרות השונות. כמו כן, חשוב שראיונות עבודה ייערכו בצורה מסודרת, באווירה נינוחה מתוך הבנת חשיבות התוצאה המהימנה והרצויה עבור הארגון.

  • התאמה לתרבות הארגונית

במהלך ראיונות עם מועמדים, חשוב לבדוק לא רק את התאמה העובד למשרה כזאת או אחרת. התאמה מקצועית היא אלמנט הכרחי אך לא בלעדי. חשוב לא פחות לבדוק שהעובד אכן יוכל להיקלט בצורה טובה בתוך התרבות הארגונית. מקצועיות ללא התאמה כזאת תקשה לשמר את העובד לאורך זמן.

  • בניית תהליך חניכה

על מנת להצליח עם קליטת עובדים חדשים בצורה טובה ביותר, צריך לבנות תהליך חניכה מסודר. זה לרוב יעיל הרבה יותר מאשר "לזרוק את העובד החדש למים".

  • תיאום ציפיות

כדי לקלוט בצורה מוצלחת עובד חדש, חשוב לערוך עם כל עובד תיאום ציפיות מפורט. כמו כן, צריך שהעובד ידע על פי אילו קריטריונים מודדים אותו ומהי הגדרת התפקיד המדויקת. ראו כאן פתרונות תוכנה לניהול הון אנושי!

  • משוב מקצועי

לא תמיד עובדים חדשים יודעים להעריך את ביצועיהם בצורה נאותה. סמוך לאחר קליטת עובדים חדשים, צריך להעניק להם משוב אישי, בצורה מקצועית ובאווירה נאותה. המשוב צריך לכלול נקודות לשימור, נקודות לשיפור וכלים שיכולים לעזור להשתפר.

אולי יעניין אתכם?