באיזה מגזר בשוק ניכר חוסר בכוח אדם?

יש אנשים שמחפשים עבדה תחומים רוויים. הם מגלים כי הפן המקצועי שלהם נראה כמו מיותר בעולם. אבל מנגד יש תחומים בהם קיים צורך מתמיד בעובדים. עובדות אלו מספרות כי המשק בישראל הינו דינמי ומשתנה. ובכל תקופה, עונה או שלב נוצרים חסרים במקומות עבודה (שהפתרון שלהם נמצא באתר אולג'ובס – כוח אדם) מסוימים לעומת ביקוש של עובדים שעולה על היצע המשרות בתחומים אחרים.

חסר בכוח אדם – מדוע?

  • נדרשת מיומנת גבוהה – יש תחומים בהם קיים חסר בכוח אדם והחסר הזה יושב על העובדה שכדי לעסוק בתחום המסוים ולהשתלב בו בצורה מעשית ומועילה חשוב כי העובד יהיה מלומד ומיומן בתחום. לדוגמה תחום הסייבר. כדי לעבוד בו חייב מועמד להכיר היטב את התוכנות ולהיות בעל רזומה עשירה. כמו כן מדובר על תחום בצמיחה שמסתמן גם כי הוא ילך ויצמח עוד ועוד.
  • שחיקה מתמדת – כמו כן יש תחומים בהם אין צורך ביכולות גבוהות או בדרישות מרחיקות לכת. אבל השחיקה התמידית גורמת לכך שעובדים עוזבים את המשרה שלהם לטובת עבודה בתחום אחר. והמשרות נותרות פנויות מאין דורש. מדובר לרוב על תחומים שוחקים ופחות מתגמלים. אמנם קל למצוא משרות כאלו אבל קשה ליהנות ולהצליח בהם.
  • עבודה פיסית – מרבית האנשים מעדיפים לעבוד בעבודה שאינה דורשת כוח פיסי. קשה לסחוב, להרים משאות ולעמוד תחת כיפת השמים בקור ובחום. אלו תחומים בהם קיים מחסר בכוח אדם. לכן בנמלים דרושים עובדים וקיים מחסור בכוח אדם שיבצע את הפעולות הנדרשות בשינוע ובפירוק סחורה.
  • כבוד – גם שיקולים של כבוד נכנסים למערכת השיקולים של בני האדם. מה שאומר שעבודות נחשבות פחות עשויות להיות בלתי רצויות. מה שכמובן יגרום לכך שיהיה חוסר בכוח אדם במשרות אלו.
  • עתידנות – בכל מה שקשור לעתידנות יש ביקוש גובר למרצים ולמנחים שיציגו את המגמות ואת הטרנדים העתידיים. המון העם צמא לשמוע את המידע הזה ולרכוש את הידע הנחוץ ובעל החשיבות. ולכן מזהי טרנדים, מפתחים ומרצים בתחומים אלו יהיו מבוקשים מאוד.

משרות שהיו נחוצות בעבר הולכות ובטלות מהעולם. ואילו במגזרים מסוימים קיים חסר בכוח אדם.

אולי יעניין אתכם?