פילנתרופיה: מהי ולמה היא משמשת?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

פילנתרופיה היא מתן כספים בעבור פרויקטים וארגונים, מתוך מטרה לסייע. מהי בדיוק פילנתרופיה ולמה היא משתמשת? על כך ועוד – במאמר.

פילנתרופיה – מהי?

פילנתרופיה (בעברית: נדבנות) היא קרן אשר נועדה לתרום כספים או שירותים, ללא תמורה. למעשה, קרנות פילנתרופיה בישראל פועלות בכדי לספק שירותים וכספים בעבור מגוון פרויקטים תחומים, כאשר מטרת העל של קרנות פילנתרופיה היא לסייע ולחזק אוכלוסיות חלשות או לחילופין לעודד יצירה טכנולוגית, חינוכית, אקולוגית ועוד. כידוע, בישראל נושא המימון של תחומי ליבה איננו מספק, ולכן באמצעות קרנות פילנתרופיה בישראל ניתן לראות כיצד פותחו פרויקטים רבים אשר אפשרו רווחה כלכלית, רכישת השכלה ועידוד יזמות ועבודה,לצורך שיפור המסלול החברתי, הטכנולוגי והחברתי במדינת ישראל. כל קרן פילנתרופיה מנוהלת ע"י ועד מנהל אשר מחליט לאן ינותבו הכספים, ולמעשה באמצעות פנייה לקרן פילנתרופית ניתן לקבל כספים בעבור פעילויות וגופים במגוון נושאים.

כיצד קרנות הפילנתרופיה תורמות לחברה?

פילנתרופיה היא למעשה פעולה אשר ע"י אוכלוסיות חזקות אשר מעניקות כספים ללא כוונת רווח. באמצעות קרנות פילנתרופיה אשר תרמו כספים גם שירותים ניתן סיוע מצד אזרחים וגופים אשר להם רווחה כלכלית לספק עזרה בעבור החלשים, וזאת מתוך מטרה לעודד שיתופית ועזרה הדדית בעבור האוכלוסייה וכן גופים אשר זקוקים לכספים, ואינם מקבלים מימון מהמדינה. ברבות השנים הצליחו פילנתרופים לשקם ולתרום באופן ממשי במגוון נושאים, החל מפיתוח מרכזי למידה בעבור אוכלוסיות חלשות ועד פתרון בעיות חברתיות ושסעים בחברה. לאור העובדה כי כל קרן פילנתרופית בוחרת למי היא מעוניינת להעניק את הכספים, פנייה של ארגונים או אנשים פרטיים נעשית בהתאם לתחום הפעילות של הקרן.

כיצד מקבלים מימון מקרן פילנתרופית?

בישראל פועלות מספר קרנות פילנתרופיות גדולות אשר מעיקות מדי שנה מיליוני שקלים בעבור מגוון פרויקטים, כל זאת בהתאם לתחום הפעילות. כך לדוגמא, ישנן קרנות אשר מתמקדות רק בתחום החינוך ומשום כך מעניקות מלגות לתלמידים בשווי של עשרות אלפי שקלים, כל זאת בכדי לגשר על הפערים החברתיים. קרנות הפילנתרופיה מתעסקות במגוון רחב של תחומים ולכן אם ברצונכם לקבל מימון, עליכם לבחון היטב האם אתם עומדים בתנאי הסף אותה העמידה הקרן. למעשה, באמצעות פנייה לקרנות פילנתרופיה בישראל ניתן לבנות תוכנית רחבה אשר תאפשר את המשך הפעילות של הארגון, באמצעות מימון נרחב אשר מבוסס על יחסי אמון, שקיפות ועזרה הדדית. לכן, מדובר בפעולה מסייעת לרבבות בני אדם וארגונים בישראל, ובכל רחבי העולם.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »