השקעות נדל"ן בזמן קורונה

במדינות רבות, בעלי נכסים מוצאים עצמם חשופים למצב משפטי בו הם אינם יכולים לפנות דיירים שאינם משלמים. אנשים פרטיים ותאגידים אלה יכולים למשוך את כתפיהם, להאשים את נגיף הקורונה. קראו בהרחבה באתר https://bddror.co.il!

השקעות נדל"ן בזמן קורונה |

במקומות רבים, דיירים עושים שימוש לרעה במצבי חירום כמו בזמן זה שבו נגיף הקורונה משתולל בכל העולם ולהזמין את בעל הנכס לפתוח בהליכים משפטיים ממושכים ויקרים, שם עלולים בעלי החכירה לטעון 'כוח עליון' שגורם להם לא לשלם בזמן וללכת מאושרים לבית משפט. 

בעלי הנכסים אשר שילמו כסף לרכישת נכסי נדל"ן אלה, ימשיכו לבצע את תשלומי המשכנתא לבנק מבלי שיקבלו אגורה מדמי שכירות. 

כמה באמת פגע הקורונה בשוק הנדל"ן? |

משבר קורונה פגע קשה בנדל"ן. האופי הלא-אלילי של הנדל"ן, אי הוודאות באשר להכנסה, חוסר המעשיות של מכירת אחוזים מהנכסים – כל אלה משפיעים לאורך זמן על המגזר הזה.  יתר על כן, חוסר היכולת לדעת את הערך מדויק (סימון לשוק) להשקעה בכל עת, עולה עוד יותר בתקופות משברים.

שוקי המניות מאפשרים ללקוחות לדעת תמיד את הערך הנוכחי של אחזקותיהם ולהיות מסוגלים למכור אחוז מהנכסים שלהם במידה ויהיו זקוקים לנזילות מסוימת. ניתן לעשות זאת במהירות, בזול ובקלות.

נדל"ן מסחרי בקורונה |

למי שמשקיע בנדל"ן מסחרי, יש מורכבות נוספת לגבי עתיד שטחי המשרדים והעסקים הקמעונאיים. עבודה מהבית נתפסה כהצלחה על ידי מרבית החברות והעובדים נהנו מהיתרונות של איזון בין העבודה לחיים עצמם. 

המצב הבעייתי הזה שבו הנגיף משתולל, גורם לנו לשאלה אחת: כמה הביקוש למשרדים וקמעונאים יהיה בסביבה החדשה הזו בה הקורונה חוגגת?! נוף הנדל"ן השתנה ללא הכר. זה שוב לא יהיה אותו דבר ונצטרך פתרונות אחרים.

> קראו עוד על קניית נכסים להשקעה בחו"ל – עמית והגר דרור!

אולי יעניין אתכם?