איך להגיש בקשת פיצויים לניצול שואה?

בעבר הקימו את וועדת התביעות, כל זאת בכדי להשיג פיצויים לניצולי שואה. קנצלר גרמניה לשעבר הסכים. הכוונה הייתה לתת פיצויים כספיים על מנת לאפשר לניצולים לחיות בכבוד, וועדת התביעות נהגה לנהל משא ומתן מול הגרמנים. אז איך להגיש בקשת פיצויים לניצול שואה?

התנאים לקבלת פיצויים

תנאים לקבלת פיצויים לאחר הגשת תביעה לפיצויים בגרמניה נקבעו על ידי הגרמנים. ההסכם הראשון בין הגרמנים לביננו הוא רב שנים, משנת 1952 במאה שעברה. הוועדה העוסקת בקבלת פיצויים, מבצעת זאת ביסודיות רבה.

ליווי של ניצולי השואה

הוועדות הללו מלוות את ניצול השואה בכדי שיקבל את המגיע לו, כל זאת נעשה כפי שכבר נאמר תוך כדי פנייה לגרמנים וניהול משא ומתן. בנוסף לוועדה זו, יש אנשים המפנים לגורמים הרלוונטיים, למשל משרד עו"ד העוסק בתחום, מומחה בתחום פיצויים.

מומחים אלה יסייעו לניצולי השואה בכל הקשור לפרוצדורה של הגשת מסמכים, הם מלווים אותם לאורך כל הדרך, עוד לפני הבקשה וגם לאחריה. זאת ועוד, הוועדה יכולה לאתר מסמכים השייכים לניצול שואה. באמצעות המסמכים הללו, ניתן לקדם את הסיכויים כאשר יושבים אל מול וועדת התביעות.

קרנות המעבירות פיצויים

ניתן היום למצוא כמה קרנות אשר כל תפקידן הוא להעביר את הכספים לניצולי השואה, או ליורשים הטבעיים. קרן אחת מתייחסת למי שהוא תושב המדינה, או לתושבים הגרים במדינות אחרות, אין זה כולל אזרחים של מדינות קומוניסטיות בעברן.

כמו כן ישנם קרנות המעבירות מידי חודש סכום כספי לניצולי שואה, והיה והם נכלאו בגטו, או במקרים בהם היו חייבים למצוא מקום מסתור בגלל החיילים הנאצים. בכדי לקבל את הפיצויים המגיעים לכם, יש לפנות למשרד עו"ד המתמחה בנושא, עם עורכי דין מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום בקשת פיצויים לניצול שואה.

המידע באדיבות עו"ד סיבר ווייצקר

אולי יעניין אתכם?