מתכננים שיפוץ כלשהו? החלפת צנרת? שיפוץ כללי? בניית בית? לא כל כך משנה מהי העבודה שאתם רוצים לבצע, תמיד תצטרכו לבצע אותה בעזרת קבלן רשום בלבד. אתם בטח שואלים את עצמכם למה זה כל כך חשוב? איפה לחפש קבלן רשום ומומלץ? למה הוא בכלל רשום? הכול במאמר שלפניכם.

למה זה חשוב?

אם אתם כבר בשלב בו אתם מחפשים קבלן רשום ומומלץ, כנראה שאתם מבינים את חשיבות העניין. רישום הקבלנים הוא עניין שהחל בשנת 1969. עד אז תעשיית הבנייה הייתה די מיושנת והיא התנהלה כראות עיני הקבלנים. בשנה זו חוקק חוק הקובע את מעמדם של הקבלנים ובהמשך בשנת 1988 נקבעו תקנות רישום לקבלנים, על פיהם נקבע באילו עבודות הם יכולים לעבוד ומהו היקף ההכנסות הכספי של העבודות שלהם.

איפה לחפש קבלן רשום ומומלץ

אם אתם מעוניינים בעבודה בטוחה ומבוטחת, חשוב שתבחרו בקבלן רשום ומומלץ. קבלן שאינו רשום הוא עובד לא חוקי ואתם עלולים לקבל עבודה לא בטיחותית ואפילו אם מדובר בקבלן מקצועי שעושה עבודה בטוחה ואתם סומכים עליו, עדיין לא תוכלו לקבל ביטוח צד ג' מכיוון שכל הביטוח מותנה בכך שהעבודה מתבצעת על ידי עובד מורשה ואמין, על פי כל החוקים החלים עליו.

קבלן רשום הוא אחד שעבר את הקורסים הנדרשים ויש לו את האישורים המבוקשים. עובד זה נכנס ונרשם לפנקס הקבלנים הרשומים של מדינת ישראל. שם הוא יסווג בקבוצה המתאימה לו.

בפנקס הקבלנים מחולקים הקבלנים לכמה קבוצות אשר לכל אחת מהם האישור לעסוק ברמת עבודה אחרת.אז כך גם תמצאו אותם. היכנסו לרשם הקבלנים ובדקו האם הקבלן שאתם מעוניינים בו, אכן רשום ויכול לבצע את העבודה שאתם צריכים. למידע בנושא רישום קבלן רשום