חטיפים לכלבים – כל מה שצריך לדעת

בעבר היו מייצרים את החטיפים לכלבים משאריות של מזון והם הכילו בעיקר רכיבים שלא מתאימים למאכל בני אדם. עם הזמן והתפתחות העולם, הבינו כי תזונה נכונה לכלבים מתייחסת גם להרכב החטיפים אותם הם צורכים. יצרני חטיפים לכלבים החלו לייצר את החטיפים עם מרכיבים איכותיים ומובחרים אשר לעיתים ניתן להשתמש בהם ממש כתחליף למזון הרגיל של הכלבים.

כך למשל ניתן למצוא את החטיפים הדנטליים אשר מסייעים לכלב לשמור על בריאות הפה והשיניים, מחטאים את המעיים שלו ומשפיעים על ריח הבל הפה שלו.

חטיפים לכלבים – האם יש הבדל בין הסוגים?

בעיקרון אין הבדל ממשי בין הערכים התזונתיים של סוגי החטיפים השונים אלא רק בטעם שלהם, ומבחינה חיצונית גם בצורה ובגודל שלהם. מה שכן חשוב לשים לב בעת רכישת חטיפים לכלב, הוא שסוג החטיף אכן מתאים לגודל שלו. כלומר, כלב קטן יוכל להתעסק רק עם חטיפים קטנים וללעוס רק את אלה שנכנסים לפה הקטן שלו, לעומת כלב גדול שיצליח להסתדר גם עם חטיפים גדולים וללעוס אותם בהצלחה.

מה שחשוב זה לשים לב כי מוצרים לבעלי חיים נושאים תו תקן של משרד החקלאות והם נחשבים בטוחים עבור הכלבים.

כמה חטיפים מומלץ לתת לכלב?

כדאי מאוד להקצות כמות יומית קבועה של חטיפים אותם נותנים לכלב מכיוון שכמות גדולה מדי עלולה להשפיע לא טוב על המעיים שלו ועל מערכת העיכול. הכמות היומית המומלצת לכלב היא בדרך כלל עד 5 חתיכות חטיף ביום בהתאם למשקלו של הכלב. כך שלכלב ששוקל 10 ק"ג מספיקים 2-4 חטיפים ביום לעומת כלב ששוקל 20 ק"ג יכול לאכול גם כמות כפולה מזה.

כדאי תמיד להתחיל עם קצת ולאט לאט להגיע למינון הנכון שמתאים לכלב שלכם.

אולי יעניין אתכם?

טבלה משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא הלוואה המאפשרת למבוגרים ללוות כנגד ההון העצמי המגולם בבתיהם. זה יכול לשמש כדי להשלים הכנסה פנסיה, לכסות חשבונות רפואיים, או לשלם עבור

קרא עוד »

צ׳או צ׳או למכירה

כלבי צ'או צ'או הם כלבים שגודלו בעיר צ'ונגצ'ינג, סין. הם חיית מחמד פופולרית וסמל לתרבות הסינית. כלב צאו צאו למכירה הוא גזע כלבים ממוצא סיני.

קרא עוד »

מורה פרטי לפיזיקה

אני מורה פרטי לפיזיקה, שהוא גם גאון. יש לי דוקטורט בפיזיקה, אבל אני לא עובד יותר בתחום. התפקיד שלי הוא ללמד אנשים על פיזיקה ולתת

קרא עוד »