השפעותיו של האקלים הישראלי על אורח חיי המצבר

המצבר מהווה חלק חשוב בכל רכב. הזרם החשמלי במצבר נוצר עקב ריאקציה כימית בין לוחות העופר לבין האלקטרוליט אשר מורכב מחומצה גופרית וממים. בישראל שורר חום כבד בעונת הקיץ. החום הכבד והטמפרטורה הגבוהה בחוץ, משפיעות על הטמפרטורה של הנוזל שקיים בתוך מצברים. כתוצאה מכך, היא גבוהה מאוד. בהתאם לכך, גם הטמפרטורה של המנוע היא גבוהה ועל כן, לא פעם המזגן פולט אוויר חם במקום אוויר קר.

חשוב מאוד לדעת כי החום הרב ששורר באוויר, במנוע ובתוך המכל יוצר סביבה חמה מאוד עבור המצבר ולכן, אורח החיים שלו הופך להיות לקצר יותר. אילו הוא היה מותקן במכונית אשר נעה במדינה שבה החום הוא פחות דומיננטי, אורך החיים שלו היה ארוך יותר. 

כיצד קונים מצבר עבור רכב בישראל?

כאשר מעוניינים לרכוש מצבר עבור רכב בישראל, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לוודא הוא: איזה דגם של מצבר מותאם לאקלים הישראלי. ברוב המקרים ישנם יצרנים בחו"ל אשר מייצרים מצברים שמותאמים באופן ספציפי עבור מדינות חמות והיבואנים הישראלים שמבינים את ההשפעה של האקלים הישראלי על אורך חיי המצבר רוכשים את הדגמים הללו בלבד. יצרני המצברים הישראליים מייצרים גם עבור המדינה, מצברים חזקים מאוד וזאת בכדי להתאים אותם למדינה.

חשוב מאוד לזכור שעקב החום הכבד לא מעט מצברים שובקים חיים לחלוטין בימי הקיץ או בתקופת הסתיו שמגיעה לאחר הקיץ. למצבר קשה מאוד להסתגל לטמפרטורה לאחר תקופת הקיץ החמה.

אם אתם מחפשים מצבר שמתאים באופן המדויק לאקלים הישראלי, חשוב מאוד לבחור במצבר של יבואן אשר ידוע כי מייבא רק מצברים עמידים, חזקים ואיכותיים המותאמים לאקלים החם של המדינה. ראו לדוגמה מצברים ברחובות!

אולי יעניין אתכם?