לקראת פרישה? למה חשוב שתכירו את המושג "קיבוע זכויות"

זכותו של כל אדם שעומד לפרוש לגמלאות לקבל פטור בעת הפרישה. עליו להחליט איך הוא רוצה לנצל את הפטור הזה. אפשר לקבל את הפטור בצורת קצבה חודשית של הפנסיה, או לחלופין במשיכה אחת של כל הסכום כולו באופן חד פעמי. באפשרותו של הגמלאי לשלב בין שתי האפשרויות ולקבל גם פטור על הקצבה החודשית שלו וכן גם למשוך את כל הסכום באופן חד פעמי.

האם זה בכלל כדאי לבצע את קיבוע הזכויות?

ללא ספק, ללא קיבוע זכויות אתם עלולים להמשיך לשלם מס בשיעורים גבוהים הרבה יותר ממה שאתם אמורים לשלם בתור גמלאים. במידה וקצבת הזקנה שיש ברשותכם נמוכה ואתם למעשה ממשיכים לעבוד במשרות חלקיות, קיבוע זכויות יכול לפטור אתכם לגמרי מתשלומי מס ההכנסה. בנוסף לכך, באמצעות קיבוע זכויות אתם יכולים למשוך סכומים בצורה חד פעמית בפטור ממס מתוך החיסכון הפנסיוני שלכם.

מי יכול וצריך להגיש את הבקשה לקיבוע זכויות?

כל אדם המוגדר בתור פנסיונר, שהגיע לגיל פרישה בשנת 2012 וכן כל מי שיצא לפנסיה החל משנת 2012 ועבר את גיל הפרישה, יש עליו למלא את טופס 161ד. במידה והאדם המדובר עובד במשרה חלקית או מקבלים קצבה ממספר של גופים, חשוב מאוד שתבחנו את תלוש השכר. גם אם קצבת הזקנה נמוכה באופן יחסי, יתכן ועדיין אתם משלמים מס מיותר.

אז בכמה כסף מדובר – כמה יישאר לכם לאחר קיבוע הזכויות?

באתר אפשר למצוא טבלה המתארת מקרים ואפשרויות של פטור על קצבת הזקנה וההבדלים בינה לבין משיכה חד פעמית. כל מה שעליכם לעשות זה להשוות בין כל התרחישים ולבחור באופציה שנראית לכם הכי רווחית והכי משתלמת.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://www.hon-hozer.co.il!

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »