מה זה בעצם זכאות למשכנתא דרך משרד השיכון?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

משרד הבינוי והשיכון הוא זה שאחראי על כל נושא הדיור ובין היתר פועל בכדי לסייע לאנשים אשר עומדים בקריטריונים לרכוש דירה במחיר מוזל. למעשה משרד השיכון מאפשר לאותם אנשים אשר אין בבעלותם דירה כלשהי לרכוש דירה באמצעות משכנתא בתנאים מיוחדים. קראו בהרחבה באתר קבוצת מסלולים!

למי יש זכאות למשכנתא דרך משרד השיכון?

תנאי הזכאות של משרד השיכון מתייחסים לאדם אשר אינו בעל נכס, זאת אומרת שזהו הנכס הראשון שהוא רוכש כולל:

  • אדם הרוכש דירה ישירות מקבלן.
  • אדם הרוכש דירה יד שנייה.
  • אדם הבונה את ביתו באופן עצמאי.

ישנם מגבלות שונות להן צריך לתת התייחסות כמו משך הזמן שעבר ממועד החתימה על החוזה שיכול לנוע בין שנה ועד 36 חודשים ותנאי ההלוואה הינם ריבית של 0.5% פחות מהריבית הממוצעת אותה מציעים בנקים למשכנתאות, ולזכאים אשר רוכשים דירה באזורי עדיפות לאומית ישנה זכאות להנחה נוספת.

אילו מגבלות ותנאים יש ללקיחת משכנתא על פי זכאות?

הבנק מבצע בדיקה של יכולות החזר, גובה הון עצמי, בטוחות להבטחת החזר המשכנתא טרם האישור. משכנתא הניתנת דרך משרד השיכון מועברת ישירות לקבלן במידה ורוכשים דירה ישירות מקבלן או למוכר הנכס במידה ורוכשים נכס יד שניה, בעוד שתשלומי המשכנתא לבניה עצמית מועברים בשלבים בהתאם להתקדמות הבניה בפועל. גובה הזכאות מחושב על פי שיטת הניקוד כאשר יש אוכלוסיות הזכאיות לניקוד גבוה יותר מה שאומר שהמשכנתא דרך משרד השיכון היא על סכום גבוה יותר, למשל עולים חדשים, משפחות חד הוריות, רכישת נכס באזורים מועדפים ועוד.

בכדי לקבל זכאות למשכנתא בפועל יש לעבור תהליך שכולל הרשמה ורק לאחר בדיקות שונות ובירורים מונפקת תעודת זכאות המאפשרת לקיחה של משכנתא בכל אחד מהבנקים.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »