צבא הגנה לישראל הוא לא העולם האזרחי בהרבה מאוד מישורים. מדובר על מקום בו מנסים ליצור, בין היתר, סוג של חממה עבור מי שעתידים להתחיל את השירות האזרחי שלהם בעוד זמן לא רב. כך שהעולם המשפטי הצבאי הוא לא בדיוק מה שמתרחש בעולם הפלילי האזרחי.

מעבר לכך, חשוב לזכור כי לא כל מה שנחשב עבירה בצבא הוא אכן עבירה פלילית באזרחות. כך שאנחנו מדברים לכתחילה על מערכת מורכבת יותר הדורשת יותר היכרות כדי שניתן יהיה לעזור לחייל שנמצא במצוקה.

אז מה זה הסדר מותנה?

לאור העובדה כי הצבא מכיר בכך שלעיתים חייל עושה שגיאה ונתפס על עבירות שנחשבות פעוטות באופן יחסי, כמו שימוש בסמים קלים, עבירות שקשורות למסמכים או גניבות רכוש קטנות, יש מקום להקל על החייל ולאפשר לו להמשיך את ההליך הפלילי בתוך הצבא ובלבד שלא ייפתח תיק פלילי נגדו.

המטרה היא לאפשר לאותו חייל לחזור למוטב ולמציאות בה הוא לא הולך מלווה בכתם על מעשה שעשה כשהיה בחור צעיר.

כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר צריך לקבל עזרה

ההחלטה בדבר הסדר מותנה בצבא, נוגעת לכל מיני החלטות אותן מחליט השופט הצבאי. מדובר על מה שיכולה להיות החלטה מורכבת והיא תתקבל הרבה פעמים בגלל שורה של שיקולים: מדובר על עבירה קטנה יחסית, אנחנו לא רוצים לפגוע במוטיבציה של החייל לשרת וכן הלאה.

בדיוק בגלל שמדובר על החלטה שלעיתים יכולה להתקבל ולעיתים עלולה להיתקל בשורה של קשיים, ההמלצה שלנו היא תמיד ללכת לקבל עזרה.

עורך דין צבאי ילווה אתכם לאורך הדרך

התפקיד של עורך דין צבאי יהיה לגשר בין השפה המשפטית ובין המציאות בשטח וכמובן, להביא את ההישגים הטובים ביותר עבור הלקוח.