מהי רפואה אלטרנטיבית?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

רפואה אלטרנטיבית היא רפואה אשר מתבססת על פעולות רפואיות שבוצעו לפני מאות ואלפי שנים על ידי מטפלים בעיקר בארצות המזרח כמו סין, יפן והודו. הם השתמשו בצמחים ובאמצעים נוספים כדי לרפא חולים ובמקרים רבים קצרו הצלחה רבה.

מאחורי הרפואה האלטרנטיבית עומדת חשיבה אשר על פיה בוחנים את מצבו הכללי של האדם ולא רק את מחלתו או הסממנים השונים שעליהם הוא מתלונן כמו כאבים במיקום מסוים בגופו. עקב הטיפול ההוליסטי, הלקוח נהנה לא רק מטיפול ממוקד בסימפטום אלא גם למענה בנושאים רוחניים או מנטליים.

 

העלייה בשימוש ברפואה האלטרנטיבית

בשנים האחרונות חלה עלייה גבוהה בפנייה של המטופלים לקליניקות לרפואה אלטרנטיבית. בדרך כלל זה קורה לאחר שהרפואה הקונבנציונלית לא מצאה פתרון לבעיה רפואית אשר ממנה סובל המטופל, לכן הוא מחליט לנסות את הרפואה המשלימה כדי שאולי משם תבוא הישועה.

הדיקור הסיני היא שיטת נרחבת אשר מטופלת בכל העולם. המדקרים המיומנים ובעלי הניסיון העשיר מבצעים דיקור במחטים שונות בנקודות ספציפיות בגוף אשר דרכן ודרך הצ'אקרות השונות יתקיים שינוי מסוים בתחושה הכללית  ובסף הכאב. 

ברוב המקרים, המטופלים חשים כבר לאחר טיפול אחד הטבה ואם הם מבצעים כמה טיפולים על פי המלצת המטפל, נוצר שינוי מהותי בחייהם. עקב התוצאות, רופאים רבים למדו שיטה זו או עברו השתלמויות שונות ולכן רבים מהם ממליצים למטופלים לנסות שיטות של רפואה אלטרנטיבית בנוסף לרפואה המערבית הקונבנציונלית.

בשונה מעיסוי שוודי קלאסי אותו אפשר גם לעשות בספא, הדיקור הסיני עובד בהצלחה במקרים אורתופדיים שונים בכל איברי הגוף, בבעיות במערכת העיכול, מיגרנות וכאבי ראש, חרדות, מתחים, כאבים שונים ועוד.

 

שיטות טיפול ברפואה האלטרנטיבית

מלבד הדיקור הסיני, מבצעים טיפולים גם בשיטות ריפוי נוספות כמו שיאצו, עיסוי, טכניקות הרפיה ועוד.

כמו כן הנטורופתים ממליצים על טיפולים שונים באמצעות צמחי מרפא, תוספות של פרוביוטיקה, מינרלים ותוספי תזונה ייעודיים בהתאם לצורך של כל לקוח.

 

לימודי רפואה אלטרנטיבית

לימוד של תחום הרפואה האלטרנטיבית אינו עניין של מה בכך, הסטודנטים לומדים כמה שנים, עוברים מבחני הסמכה ובסוף המסלול מקבלים תעודה מקצועית מהמכללה ורישיון לעסוק בכך.

 

לעוד מידע על ספא ברחובות ועל מגוון הטיפולים בו אתם מוזמנים להכנס לאתר הבא: https://www.r-c.co.il/.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »