מהו ביטוח אחריות מקצועית, ולמי הוא מיועד

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

בעלי מקצועות חופשיים רבים, כמו קבלנים חשופים לתביעות על ידי לקוחות שלהם, לעיתים גם בזמן העבודה. חשוב להבין כי לא מדובר בתביעות על סכומים פעוטים, אלא על סכומים גדולים במיוחד, היכולים לגרום לקבלן נזק רציני, לכן על הקבלן, בנוסף לביטוח קבלנים שהוא בוודאי ביצע, צריך גם לרכוש ביטוח אחריות מקצועית. 

במאמר זה נדבר על ביטוח אחריות מקצועית, ולמי הוא מיועד? 

ביטוח אחריות מקצועית, מהו? 

ביטוח אחריות מקצועית מבטח מגוון רחב של בעלי מקצועות חופשיים, היכולים להיתבע בגין ליקויים או רשלנות שלהם בעבודה, לעיתים בסכומים שקשה להם לעמוד בהם.

 מטרת הביטוח היא לספק כיסוי ביטוחי במקרים כאלו, על מנת שכאשר תובעים בעל מקצוע חופשי, אז הביטוח יכול לשלם בעדם את ההוצאות הגדולות הללו. 

חשוב להבין כי המגמה כיום בענף הבנייה היא כזו, שנוהגים כיום להגיש תביעה על כל כשל הן לקויי והן תכנוני, על מנת שכל המעורבים יקבלו את עונשם. 

כיום לא מקלים על העונש וכל המעורבים נתבעים על ידי בתי המשפט, אך ביטוח זה גורם לכך שכל ההוצאות הן של בית המשפט והן התשלום בפועל יכסו על כל תביעה שהיא. 

למי הביטוח מיועד? 

הביטוח מיועד לבעלי מקצועות חופשיים, שחשופים לתביעות מצד הלקוחות, במסגרת העבודה שלהם, אז בין מקצועות החופשיים הללו כוללים:

  • מהנדסים ואדריכלים החשופים לתביעות של לקויי בנייה, שהיו שותפים להם, כמו כן גם על הפרת זכויות יוצרים, טעויות עובדים, ועוד.
  • הנדסאים– גם הנדסאים חשופים לטעויות נוספות בעבודתם, כמו בזמן טעות בתכנון של המקום או המפעל.

ולכן מטרת הביטוח הזה למנוע הוצאות גבוהות, במיוחד מבעלי מקצועיות חופשיים אלו, על מנת שלא יפשטו את הרגל.

קראו מה מכסה הביטוח במקרה של תאונות באתרי בנייה

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »