מה ההבדל בין כותנה סרוקה לכותנה רגילה?

בעידן התעשייתי שבו אנו נמצאים יש הרבה מאוד פריטי לבוש שעשויים מחומרים סינתטיים שיכולים להוריד את השימוש בחומרים אחרים שאולי עולים הרבה יותר כסף והם הרבה פחות זמינים. אחד מן החומרים שממנו מכינים פריטי לבוש לצד פריטי טקסטיל רבים אחרים הוא הכותנה, שלא לחינם הוא מבין הקדומים והכי פופולאריים עבור בני האדם בכל מקום שבו הם מתגוררים. אולם, זה חשוב להכיר ולהבין כי לכותנה יש מדרגים שונים, ולא כל מוצר כי מסומן כעשוי מכותנה יהיה טוב מכל שאר האחרים, את זה מבינים לאחר שיודעים כי כותנה עוברת תהליכי עיבוד שונים.

התהליך של הסירוק

הסיבים של הכותנה מורכבים מכאלה שפחות נעימים וכאלה שנחשבים ליותר איכותיים. הלולאות תהיינה הרבה יותר צפופות עם איכות ספיגה הרבה יותר טובה, דבר שחשוב במיוחד עבור מגבות. אם פריט ביגוד עבר תהליך של סירוק, זה אומר כי בתהליך המיוחד הזה של סירוק סיבי הכותנה הוצאו הסיבים הקצרים יותר ונותרו להם רק סיבי הכותנה הנעימים והאיכותיים יותר. במה זה תורם בדיוק לרכוש כותנה סרוקה? כותנה מן הסוג הספציפי הזה תקנה את המגיע העדין והמלטף יותר עבור הפריט שממנה הוא מורכב, כמו למשל סט מצעים למיטה וחצי, וגם הופך את הבד להיות יותר עמיד בפני מספר רבה יותר של כביסות עם צבעים והדפסים אשר נותרים על גבי הפריטים הללו בצורה יותר אפקטיבית.

תמיד עדיף כותנה

בשורה התחתונה לא סתם אנשים מחפשים אחר הכיתוב שבו רואים כי פריט הוא כזה שמורכב מכותנה איכותית במאת האחוזים, כותנה היא חומר טבעי אשר מאפשר לקבל חיבור טוב בין עור האדם לבין הפריט שאיתו מתנגבים, שאותו לובשים או שעליו שוכבים לישון. השלב הבא הוא זה של בחינת סוג הכותנה שממנה מורכב אותו פריט, כשיש סימון של צפיפות החוטים עבור מצעים וסוג הכותנה עצמה, עם העדפה יותר גבוהה אל מצעים כותנה סרוקה ומצעים שעשויים כותנה מצרית. יש סוגים שונים של כותנה, ולכן יש גם הבדלים בין הפריטים השונים שעשויים כותנה ואותם רוכשים, ובחינה מדוקדקת של סוג הכותנה תביא אל ההשקעה הכי משתלמת במוצר שבו משתמשים.

 

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »