אילו בדיקות עושים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

אם ברצונכם לחוות את כבישי ישראל מבפנים, תצטרכו לעבור תאוריה, טופס ירוק שיוודא את המצב הבריאותי שלכם כולל חתימה מרופא המשפחה ועוד פרטים. בסוף התהליך, אחרי שעברתם טסט באופן רשמי, תוכלו לנהוג בכבישי ישראל בהנאה. 

אבל לא לכולם מאשרים לנהוג. אנשים עם בעיות בריאותיות מסוימות לא מקבלים רישיון אף פעם, על פי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הם מסוכנים לנהיגה בכביש לעצמם ולנהגים אחרים ולכן אין לתת להם רישיון. אז איזה בדיקות עושים שם כדי לקבוע את זה? כל הפרטים כאן למטה. 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים:

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי לתת אישורים או לפסול נהגים שמבקשים רישיון. הם מטפלים לאו דווקא באנשים עם בעיות בריאותיות כמו נכי משרד הבטחון, אלא גם באנשים שמבקשים רישיון נהיגה לרכב כבד, עבריינים שהורשעו על ידי בית המשפט בעבירות תנועה חמורות ושבית המשפט ממליץ עליהם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים. 

מה הבדיקות שמבצעים שם? בתור התחלה יבקשו מהנהג את כל המסמכים המזהים עליו כולל עבר נהיגה. עיקר הבדיקה היא על התיק הרפואי של מבקש הבקשה. זה כמובן כולל עבר רפואי, על הנהג להצהיר שהוא לא אושפז בשנה האחרונה בבית החולים ואם הוא אושפז, הוא צריך להביא פרטים בדמות מסמכים על מה היה שם ולמה הוא אושפז. 

אנשים מסוימים נבדקים במכון הרפואי. בודקים את התוקף של הרישיון שלהם, המלצות וחוות דעת לגבי הכשירות הרפואית שלהם, בין אם הם ניתנו על ידי רופאים פרטיים ובין אם הם ניתנו על ידי גופים ציבוריים.

לסיכום, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי על כל מה שנוגע לבריאות של הנהגים. הוא מקבל המלצות וקובע האם הנהג כשיר לנהיגה או לא. 

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט!

 

אולי יעניין אתכם?