אם תחשבו על זה רגע, רוב היום אתם עסוקים בלהחליט. בין אם החלטה קטנה כמו מה תאכלו היום או החלטה גדולה כמו האם למשוך סכום כסף גדול מחשבון הבנק שלכם, אתם מקבלים המון החלטות במהלך היומיום. אך בזמן שרוב הזמן אתם מצליחים להחליט ויודעים מה כל החלטה מביאה איתה, לא בטוח שהדבר יהיה זהה כשמדובר במניות. לכן, כאשר אתם רוצים להשקיע במניה, האם אתם יודעים כיצד להחליט? האם אתם יודעים באיזה מניה כדאי להשקיע?

הנה הם הפרמטרים אחריהם תוכלו לעקוב כדי להבין איזו מניה היא המניה שלכם

קודם כל, בחירת מניות (טובות) כיום תלויה במצבכם הכלכלי האישי וכמשקיעים מתחילים ההמלצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל היא להתחיל עם מניות של חברות טכנולוגיה אדירות. חברות כמו פייסבוק, אמזון, נטפליקס ואפל, יהיו מניות שקל להשקיע בהן מאחר ואין כל סיבה נראית לאופק שיקרה איתן משהו לא טוב. אפשר להגיד שהן הימור בטוח עד לרגע בו תשמעו (ואתם תשמעו) משהו אחר. 

אם אתם רוצים להיכנס עוד יותר עמוק אל עולם המניות, תוכלו להתחיל ולחפש רעיונות להשקעה ובכך להגיע למקומות שלא חשבתם לגעת בהם כלל. דברו עם בני משפחתכם והחברים ובדקו באילו מוצרים הם מתעניינים ולמה. לאחר מכן אתם יכולים להתבונן במגמות בעולם ובחברות הנסחרות בבורסה ולהפיק מכך תועלת. 

לאחר שהתיישבתם בדעתכם על המניות בהן אתם מעוניינים, חפשו את הברוקר שלכם. משמצאתם את האחד שאתם סומכים עליו, תוכלו לבחור האם אתם רוצים שייעץ לכם וישקיע עבורכם או רק ישקיע עבורכם ללא ייעוץ או ניהול אסטרטגי. בנוסף, קיימת לכם הבחירה בברוקר אונליין או בחברת ברוקר או בסוכן השקעות. כמובן שכל אחד מהם יגבה עמלה שונה, אתם רק צריכים להחליט האם זה משתלם לכם.

לסיכומו של דבר,

מניות הן לא דבר מסובך וברגע שלומדים את השפה ומבינים מה גורם להן לעלות או לרדת, אפשר אפילו להפיק הנאה מתוך העניין. רבים מן השייכים לעולם המסחר בשוק ההון אוהבים את הריגוש ואת האדרנלין הזורם בזמן פעולה. אם אתם חדשים בתחום, תרצו עזרה בהתחלה, לפחות להתחלה.