יתרונות של חישוב שכר במיקור חוץ

העולם פונה היום יותר ויותר אל מה שמכונה "מיקור חוץ". אנחנו יכולים לראות את זה כמעט בכל תחום. במקום להעסיק עובדים בחברה, עובדים שכירים שיבצעו עבורנו עבודות שונות, הרי שאנחנו שוכרים חברה חיצונית שתבצע עבורנו את העבודה. יש מקרים שאנחנו אפילו פונים אל חברות מעבר לים, בין אם זה באירופה, ארצות הברית או המזרח הרחוק, בשביל שיבצעו עבורנו את השירות.

אחת הדוגמאות הטובות לכך זה כל הנושא של חישוב שכר לעובדים שלנו. במקום להעסיק רואה חשבון או חשב פנימי שיבצע עבורנו את העבודה, אנחנו פשוט משתמשים בשירותיה של חברה חיצונית שתדאג לבצע את כל החישובים על פי הצורך.

לפני שנסביר אילו יתרונות יש בחישוב שכר במיקור חוץ, צריך להדגיש כאן נקודה אחת משמעותית. עצם זה שאנחנו מחליטים לשכור את שירותיה של חברה חיצונית, לא אומר בהכרח שכל חברה וכל אחד יכול להתאים לנו. אנחנו צריכים להחליט מי יכול להתאים, באילו תנאים, ועל פי זה נחליט מה נכון עבורנו.

מה היתרונות של מיקור חוץ במקרה של חישוב שכר?

ראשית, ממש כמו עניין מס מכירת דירה – מבחינה כלכלית זה משתלם לנו יותר. עדיף לנו לשלם פר שנה לחברה חיצונית שתבצע את השירות מאשר להעסיק עובד שיעשה את העבודה בשבילנו, ואז נצטרך לשלם לו שכר, נצטרך לו ביטוח לאומי, מס הכנסה וכל השאר הדברים.

שנית, אם אנחנו שוכרים חברה חיצונית, אנחנו נהנים מהעובדה שהיא מבצעת בשבילנו בדיוק מה שאנחנו צריכים. להבדיל נניח, מחשב פנימי, שייתכן מאוד שחלק גדול מהזמן פשוט נצטרך להעסיק אותו בדברים שונים, שכן הוא לא יצטרך לבצע את העבודה שלו כל הזמן.

שלישית, יש מקרים בהם אנחנו יכולים לקבל מחברה חיצונית הרבה יותר כלים מאשר מחשב פנימי. זה נובע מכך שחברה חיצונית מעסיקה גורמים שונים, לכל אחד מהם יש ידע, יש ניסיון ויכולות שונות. אנחנו לא מסתמכים רק על אדם אחד אלא על קבוצה שלמה של אנשים.

ארבע, אם אנחנו מרחיקים את הנושא של חישוב שכר מהעובדים, אנחנו יכולים לשמור על יחסי עבודה הרבה יותר טובים בתוך העסק.

 

 

אולי יעניין אתכם?