אחד מכלי הנגינה היותר פופולאריים היא מערכת התופים. אם תשאלו כל ילד הוא יעלה התלבטות בין נגינה על גיטרה לבין נגינה על גבי מערכת תופים. זה נראה מאוד מלהיב וזה בהחלט כזה עבור מי שכבר למד ויודע לנגן כמה שירים. האביזר הנילווה לתופים הם המקלות, ואותם לא סתם קונים, אלא לגמרי בקפידה מן המבחר הקיים בוחרים.

> ראו כאן מבחר מקלות לתופים!

בוחנים את החברה

כל חברה נוהגת לייצר את האביזרים שלה לתחום הנגינה בצורה שמייצרת בידול שלה כמה שרק ניתן מן החברה המתחרה. הבידול הזה יכול גם ליצור הבדל בנוחות או בתוצאה של הנגינה, ולכן, כאשר באים לבחור מקלות למערכת תופים, זה חשוב לעמוד על ההבדלים שבין חברה מייצרת אחת לאחרת, ולפעמים זה עניין של מיתוג שמוכר להמונים.

בוחרים לפי איכות

כמו בכל דבר בחיים, יש הבדל שיכול להיות לפעמים די גדול עבור מוצר דומה שמיוצר על ידי חברה שונה, לכן להשקיע יותר כסף עבור מוצרים למוסיקאים איכותיים יותר, מביא אל תוצאה יותר טובה עם אביזרים ששייכים אל תחום הנגינה ובהם נעשה שימוש למשך של תקופה ארוכה בצורה נוחה ויעילה. דבר זה כולל גם את מקלות התופים, שעשויים מחומרים שונים ומעוצבים עם הבדלים קטנים וגדולים.

אורך, חומר וסוג ראש

בסופו של דבר, ההבדלים העיקריים מבחינה טכנית בין מקלות כאלה לאחרים יהיו בסוג החומר, שיכול להיות עץ אלון, מייפל או אגוז. הבדל של סוג הראש שיכול להיות עשוי ניילון או עץ. וגודל המקל עצמו שלרוב זהים מחברה אחת לאחרת. איך יודעים איזה סוג של הרכב לבחור? לפי הצליל שאותו מפיקים בשעת נגינה עם כל מקל, הצליל יהיה שונה, ולפי הז'אנר שאליו מכוונים, שכן כל ז'אנר מצריך הפקה של צליל שונה.