איך מקבלים החזר מס

על מנת לקבל החזר מס עליכם להמתין עד לסיום השנה שביחס אליה שולמו מס מעבר לנדרש. ליתר דיוק לרוב תוכלו להגיש בקשה להחזר מס רק לקראת חודש אפריל משום שבחודש אפריל לרוב תוכלו לקבל אישורים שונים שתצטרכו לצרף לבקשת החזר המס. מדובר בטפסים כמו אישורי הפקדות לפנסיה וחסכונות מגופי הפנסיה והפיננסיים ואישורים מקופות גמל למיניהן.

 

שלב הסימולטור

כדי לדעת האם כדאי לכם להגיש בקשה להחזר מס, שכן זה לא פשוט להתעסק עם כל המסמכים והניירת הדרושה להגשת הבקשה, כדאי מאוד לבצע חישוב בסימולטור להחזרי מס. הסימולטור יחשב עבורכם את גובה המיסים שהייתם צריכים לשלם, ואם בפועל שילמתם היקף מסים גבוה יותר – הרי שאתם עשויים להיות זכאים להחזר.

 

שלב הגשת הבקשה

בהתאם לתוצאות הסימולטור יש למלא את הטפסים. במידה והסימולטור הראה שאתם לא זכאים להחזר מס אבל מעוניינים לבצע בדיקה מקיפה יותר הרי שתוכלו בקלות לפנות לחברה המתמחה בהחזרי מס כדי לבדוק את הזכאות שלכם. בנוסף, אם אתם חוששים שלא מילאתם בצורה נכונה את הסימולטור גם אז מומלץ מאוד עבורכם לפנות לחברה המתמחה בהחזרי מס.

 

הטפסים

יש כמה טפסים שרלוונטיים להחזרי מס, בהתאם למקרה שלכם. יש טופס שמיועד לאקדמאים ויש טופס שמיועד לשכירים. תוכלו בקלות להוריד מהאינטרנט את הטופס הנכון עבורכם בהתאם לרשימת הטפסים שמופיעה, אבל שימו לב שמילוי הטופס עצמו הוא יחסית מורכב ולכן כדאי להסתייע באיש מקצוע.

 

חשוב לדעת

אתם אומנם צפויים לקבל תוך כמה חודשים את החזר המס אבל חשוב לדעת שאתם יכולים להגיש בקשה על שנים קודמות תחת הגבלות מסוימות. כך למשל שכירים יכולים לקבל החזר מס רק ביחס ל6 השנים האחרונות שחלפו.

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »