הסביבה של הילדים יכולה לעזור בהתפתחות שלהם ויכולה גם לעכב אותה. בגלל זה מאוד חשוב לשים דגש על סביבה מקדמת לילד. זה נכון בין אם מדברים על הצעצועים והפינות שיש בגן שנועדו לפתח את הכישורים החברתיים והמוטוריים של הילד וזה נכון לגבי תכנון סביבת הגן עצמה וההתנהלות בו, ראו לדוגמה מתקני חצר לגני ילדים!

אז מה זה ריהוט גן ארגונומי? למה הוא משמש? ולמה הוא כל כך חשוב בגן? כל הפרטים בכתבה הבאה. 

מה זה ריהוט גן ארגונומי? 

ריהוט לגני ילדים שמותקן בתכנון נכון. זאת אומרת, במקום לסדר את הגן בצורה אקראית 'ולזרוק' את הפינות בכל מיני מקומות ברחבי הגן, ארגונומיה היא סוג של מדע שמתכנן את הסביבה בהתאם לצורך שהיא הולכת לשמש. 

למשל, בחברת הייטק, החלל צריך להיות נוח לעבודה ממושכת על מחשב. בגלל זה, חשוב לבחור שולחנות רחבים, בגובה מתאים שמאפשר תזוזת עכבר בלי לעייף את היד. כל החישובים האלו ובחירת הריהוט הנכון נכללים תחת ארגונומיה. 

גם בגן הילדים אפשר וצריך לתכנן את הסביבה שתהיה נוחה להתנהלות של הילדים והגננת. לבחור את המקום לפינת יצירה, לצעצועים. לכן, ריהוט גן ארגונומי שם דגש על תכנון נכון והתאמת הרהיט לצרכיהם של הילדים והמיקום הנוח שלהם בתוך הגן. 

חשוב להדגיש שכל רהיט שמיוצר לגיל הילד מתחשב כמובן בגובה ובשימושיות נאותה, הארגונומי שים דגש לא רק על הרהיט אלא גם על הסביבה שלו. בגלל זה הרבה גנים מתוכננים על ידי החברה שמייצרת את הריהוט בצורה אישית, כדי לדעת איך להתאים את כל הסביבה לפי המבנה והמקום.

לסיכום, גן ילדים הוא מקום שהילד מבלה בו הרבה שעות מהיום, לכן המקום צריך לדאוג לפתח את כישורי הילד על ידי יצירה של סביבה מתוכננת ומותאמת לילד.