טיפים למשקיעים במטבעות דיגיטליים

כיום כדי להצליח לעשות הון עצמי לרכישת בית צריך לעבוד קשה מאוד, לחסוך שקל לשקל ובעיקר לקוות כי מחירי השירות ירדו במשך השנים. כרגע מחירי הדירות רק הולכים ועולים, כך שהמרדף אחר הכסף הדרוש להשקעה ברכישת הבית ממשיך להתקיים עם עבודה קשה מסביב לשעון.

במקום לעבוד ללא הפסקה ולהצליח לחסוך בקושי, חשבו אולי עדיף לכם להשקיע חלק מהכסף שהצלחתם לחסוך באחד מערוצי ההשקעה המשתלמים והכדאיים שיש. יש כאלו שיעדיפו להשקיע בהשקעה מעולם מוכר וסטנדרטי כמו תחום הנדל"ן או המניות, אך יש כאלו שדווקא יחליטו להשקיע בעולם המטבעות הדיגיטליים שהפכו להיות פופולריים במיוחד בשנים האחרונות.

כיצד להשקיע בחוכמה במטבעות דיגיטליים

המטבעות הדיגיטליים הם מטבעות ממוחשבים שווי כסף, שלרוב אינם נמצאים בשימוש יומיומי בקרב אנשים פרטים או גופים ציבוריים מכיוון שאינם שייכים לגוף בנקאי או מדינה. כיום ישנם אלפי מטבעות דיגיטליים שונים, כולל מטבע הביטקוין הפופולרי. השאלה היא כיצד יודעים באיזה מטבע דיגיטלי להשקיע ואיך עושים את בחוכמה?

הדבר העיקרי והחשוב ביותר שעליכם לבחון לפני ההשקעה במטבע הדיגיטלי הוא המסמך הלבן (White Paper) של כל מטבע דיגיטלי. אותו מסמך הוא הדבר המרכזי של כל פרויקט הנפקה של מטבע דיגיטלי כזה או אחר שמרכז בתוכו את כל המידע על אותו מטבע – מיהי החברה המנפיקה, מהו השלב הנוכחי בו החברה נמצאת בשלבי ההנפקה, מטרות החברה ועוד.

שימו לב בעיקר למודל הכלכלי של המטבע הדיגיטלי המופיע במסמך הלבן, ובעיקר להיצע המטבעות שלו. זכרו שככל שהיצע של המטבע הדיגיטלי קטן יותר כך ההשפעה של הביקוש גבוהה יותר. אם היצע המטבע גדל במהירות גדולה זה משפיע לרעה של שער המטבע.

כיצד ניתן לרכוש מטבעות דיגיטליים

כל מטבע דיגיטלי מונפק באמצעות אלגוריתם מורכב מאוד, שרק צוות מסוים וספציפי אחראי על ההנפקה שלו. ניתן למצוא מגוון פלטפורמות מקוונות המאפשרות רכישה ומכירה של מטבעות דיגיטליים שונים, או באמצעות מסחר במטבע זר. זכרו שכדי להחזיק ברשותכם מטבעות דיגיטליים, עליכם להיות בעלי ארנק דיגיטלי ייעודי לצורך העברה וקבלה של מטבעות דיגיטליים.

המידע באדיבות אתר https://www.bitsofgold.co.il/he

אולי יעניין אתכם?