מהו נוהל גילוי מרצון?

עבירות מס עלולות לעלות ביוקר למי שמבצע אותם. וזה אומר שיש בעלי עסקים לא מעטים שמתמודדים עם חרדה של ממש בעניין. הם חוששים מהיום בו יתגלו העלמות המס שלהם, ויהיה עליהם לתת את הדין על כך. רשויות המס מפעילות מערכים שונים על מנת להפחית את עבירות החוק הללו, והן מנהלות תהליכים כדי לאתר עברייני מס ולהעמיד אותם לדין. היות והאכיפה מרתיעה, נוצר מצב בו אנשים שביצעו בעבר עבירות מס מעוניינים לחזור בהם ולשלם את החוב שלהם. מה עושים במצב כזה?

נוהל גילוי מרצון

במצבים כאלו ניתן לבחור לבצע נוהל גילוי מרצון. מדובר על תהליך בו האזרח – בעל העסק אשר העלים מס פונה מיזמתו לרשויות המס ומגלה מרצונו הטוב על העלמת המס שהוא ביצע. כדי לעודד אזרחים לבצע את הגילוי הזה מרצונם החופשי, נמנעים ברשויות המס מענישת האזרחים הללו. כך אכן יוצרים מציאות בה אזרחים מחליטים כי הגיע הזמן לשלם את החובות שלהם לרשויות המס, ולהפסיק להיות מוטרדים מגילוי עבירת המס שלהם למרות רצונם. מה שעלול להיות חמור מאוד בגין העונשים שעתידים להיות כרוכים בכך. כי עבירות מס הן עבירות שהעונש עליהם עלול להיות חמור ומזיק מאוד.

כיצד עושים זאת?

רשויות המס מתנהלות בצורה מובנית ומקצועית מאוד. יש כללים וחוקים, וכל מי שרוצה לשמור על עצמו למנוע מעצמו נזקים ותוצאות עגומות, חייב לפעול בצורה חכמה. במיוחד אם עברו אינו נקי, ויש מאחוריו שק מלא שרצים. כך שגם אם החלטתם לבצע נוהל גילוי מרצון יומלץ להתייעץ מראש עם עורך דין בעל מומחיות בתחום המיסים ורשויות המס כמו בלינק זה. כך אפשר לדעת היטב מה לעשות וכיצד, כך אפשר להימנע מטעויות שעשויות להיות הרות אסון… בחירה של עו"ד מומחה בנישה המיוחדת הזו עשויה להביא תועלת עצומה ובכך לשפר משמעותית את התוצאות של הנוהל ושל הגילוי מרצון.

מהי המטרה?

המטרה של נישום שמגלה מרצון הוא לשלם את חבות המס שלו כדין, ולהימנע מעבירות חוק שירבצו על כתפיו לאורך שנים, מלווים בחרדה וחשש מפני הבאות.

אולי יעניין אתכם?