הבנקים סוגרים סניפים בקצב מסחרר. למה זה קורה?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אחת הסוגיות שמעסיקות לא מעט את מוספי הכלכלה בעיתונות המודפסת, אתרי הכלכלה באינטרנט, וכן את הציבור הרחב, מתייחסת לכך שהרבה מאוד בנקים סוגרים סניפים פיזיים בקצב מהיר.

מי שמבקר היום במרכזי הערים או במרכזי קניות, שם היה נהוג בעבר למצוא את רשימות הסניפים של בנקים שונים, יכול לראות שהם נעלמו מהנוף, ובמקומם נפתחו חנויות אחרות בתחומים שונים. עולה שאלה לאן נעלמו הסניפים ומה בעצם קרה להם.

הרי הבנקים לא נסגרו ולא נעלמו, להיפך, מי שעוקב אחרי מוספי הכלכלה וכלי התקשורת בכלל, מגלה שהרווחיות של הבנקים רק עולה עם הזמן, אם כך למה נסגרו סניפים ואיך אמורים להתמודד מצב זה לקוחות שהיו רגילים ללכת לבנק, בין אם זה בשביל לבצע פעולות פשוטות ובין אם זה בשביל עניינים מורכבים ומסובכים.

לפני שנסביר מה בעצם קרה, חשוב להדגיש, מדובר על תופעה כלל עולמית ולא רק ישראלית בהכרח

לאן נעלמו סניפי הבנקים?

התשובה לכך פשוטה. הבנקים שסגרו סניפים אשתקד, הם נסגרו מתוך כוונה של הבנקים שהלקוחות יבצעו את הפעולות שהם צריכים דרך האינטרנט או דרך אפליקציות בסלולר. במילים אחרות, הבנקים מעדיפים לחסוך עלויות של שכירות מבנים והעסקת כוח אדם, ולספק את כל השירותים הנדרשים דרך אתרים ואפליקציות. זה הרבה יותר פשוט, הרבה יותר זול, ונוח מבחינתם.

ההנחה היא, שכל אחד מאיתנו מחובר היום לאינטרנט, בין אם זה דרך מחשב ובין אם זה דרך מכשיר סלולר, ולכן הוא יכול לבצע פעולות דרך המחשב ולא צריך להגיע לסניף הבנק לשם כך. הבעיה עם ההנחה הזאת, שישנם אנשים, במיוחד מבוגרים, שאינם שולטים בתחום המחשב והסלולר, ולכן הם מתקשים לבצע פעולות בסיסיות ובוודאי מורכבות דרך האתר או האפליקציה. במקרה כזה הבנק צריך לתת להם מענה פיזי או טלפוני.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »