הסכם ממון לידועים בציבור – דגשים חשובים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

הסכם ממון לידועים בציבור הינו הכלי הכי אפקטיבי עבור חלוקה לרכוש של בני הזוג, הדבר נכון אף לבני זוג אשר נשואים, אך בפרט לידועים בציבור. ללא הסכם זה שני הצדדים עשויים למצוא את עצמם משתרכים אחר הליכים משפטיים וסיזיפיים שכורכים בחובם הרבה עלויות. מי  מבינכם אשר רוצה להגן על הרכוש שלו, עשוי למצוא את עצמו מתחלק בנכסים שלו ובן הזוג אשר בטח כי הכל משותף בין הצדדים, עשוי לגלות כי הוא נשאר בלי כלום.

 

הסכם ממון לידועים בציבור – דגשים חשובים – 

הגדרה של הקשר הזוגי ותחימתו בזמן –

כמו בכל הסכם, התשתית של הסכם זה הינו כי עליכם להגדיר את הקשר הזוגי של שני הצדדים – שמא תגמרו את הקשר הזוגי ותלכו איש לדרכו, האם הנכם רוצים לכונן בינכם קשר זוגי בעל חיים משותפים. הסכם ממון בין ידועים בציבור טומן בחובו בדרך כלל מנגנון של פירוד מוסכם, אשר יקבע את צורת סיום מערכת היחסים, שתגרור בעטיה הפרדה של משכנם וחלוקת הרכוש המשותף. נהוג לכלול בתוכו את מנגנון של הודעת סיום מערכת היחסים בכתב. בנוסף לכך, צריך להגדיר בהסכם זה מה הן המטרות שלו, לפעמים אין זה קל ונדרש למצוא חלופות משפטיות יצירתיות על מנת לשקף אותן.

 

המדיניות של התפתחות פיננסית, של רכוש ושל תמורה –

רכוש אשר קיים בכל צד עשוי להשתנות בטווח הרחוק – לצבור חובות, להשתבח, לייצר הון, להתרחב, להתחלף או להתעצם. וכן אחד מן הצדדים עשוי לקבל ירושה או מתנה. הסכם ממון בין ידועים בציבור חייב לשקף אלמנטים אלו ומה דינם ביחס להגדרה של רכוש משותף כנגד רכוש נפרד, כפי שיבוא לידי ביטוי בהסכם זה.

 

הגדרה של רכוש בנפרד –

הסכם ממון בין ידועים בציבור דורש הגדרה בצורה מדויקת של אפיון הרכוש אותו רוצים בני הזוג להפריד – מה יעלה בגורל הרכוש החלופי או של ההון או של הפירות אשר נקטפו מהרכוש הספציפי, איך כל צד ינהל אותו, בהיבט של התייחסות אל חשבון הבנק. עליכם לדעת, כי המציאות עשויה לטפוח על פניכם ובחלוף השנים, גם באם לא התכוונתם לכך, היא עשויה לערבב את הרכוש המשותף שלכם ביחד עם הרכוש בנפרד אשר ברשותכם.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »