הרבה פעמים כשאנחנו מגלים עקיצות בנקודות שונות בגוף שלנו, יש לנו הנחות מסוימות למה זה קורה. אנחנו לא תמיד מוצאים את הסיבה הנכונה ולא תמיד אנחנו חושבים עליה. יש לנו הנחות שמדובר בעקיצות שנוצרו כתוצאה מנוכחות של יתושים, ברחשים ומעופפים אחרים אשר יכולים לעקוץ אותנו מבלי שאנחנו רואים. במקרים רבים, ההנחה שלנו היא שהעקיצה איננה משפיעה עלינו בשום צורה שהיא ולכן לא צריך להתייחס אליה ברצינות. 

זה לא בדיוק כך, אומנם לא כל עקיצה היא עניין של חיים ומוות, אך כן חשוב להתייחס אליהן בהתאם, על מנת לא להיות שאננים מדי ולא לתת להן להשפיע על החיים שלנו. אם אנחנו לא נטפל בעקיצות באופן ספציפי וכן בגורם שמייצר אותן, אזי שיכולה להיות לכך השפעה משמעותית על החיים שלנו. 

למשל, אם אנחנו מתמודדים עם עקיצות כתוצאה מפעולת הדברת פשפש המיטה אז עלינו לטפל בבעיה כמה שיותר מהר ובצורה נכונה באמצעות הזמנת שירות הדברות. כך אנחנו יכולים להימנע מנזקים מיותרים. 

למה חשוב לטפל בעקיצות מפשפש המיטה

פשפש המיטה או מזיק שמופיע כאמור על המזרונים והמיטות שלנו. הוא גורם לעקיצות באזורים שונים בגוף. לעקיצה אין משמעותית, במובן הזה שהוא לא מסכן אותנו בהכרח, אך זה יכול להיות לא נעים להיעקץ על ידו וזה בוודאי לא אסתטי. הטיפול הנכון הוא לפנות אל מדביר שידע לטפל במקור הבעיה. 

לצד זה, אנחנו צריכים לבחון אצל רופא משפחה או רופא עור כיצד עלינו לטפל בבעיה בצורה נכונה. חשוב מאוד לעשות זאת בהקדם, בשביל שנוכל למרוח משחה או להשתמש באמצעים אחרים שיכולים לאפשר לנו להעלים את העקיצות וכמובן להעלים את ההשפעות שלהן על הגוף שלנו.