ישנן דרכים שונות כיצד לבחור נעליים או בגדים מתאימים לאירוע כזה או אחר. ישנם אנשים שבוחרים את הבגדים והנעליים שלהם על פי העיצוב, הסגנון, ועד כמה הם מתאימים לסוג האירוע אליו הם הולכים. אחרים בוחרים לעשות לעצמם חיים מעט יותר קלים, הם מתייחסים יותר להיבט של הנוחות מאשר להיבט של העיצוב והסגנון. 

כאשר אישה מבקשת לרכוש נעלי כלה, היא חייבת להתייחס לשילוב הכולל, קרי יופי ונוחות. מאחר ומדובר באירוע יוצא דופן, היא לא יכולה לבחור נעליים פשוטות או חסרות עיצוב. אלו חייבות להיות נעליים בסגנון מיוחד, נעליים שיתאימו לשמלה שלה וכן לשאר הפריטים בהם היא בוחרת להשתמש ביום החתונה. 

אך מאחר ומדובר ביום מאוד ארוך, הרי שהיא חייבת גם לרכוש נעלי כלה נוחות, נעליים שיתאימו לשימוש במשך שעות ארוכות, מבלי להכאיב לרגליים, לפצוע אותן ומבלי לגרום לה לתחושה לא נוחה, בין אם זה כשהיא עומדת, יושבת, ובוודאי כשהיא צועדת בדרך לחופה, עוברת בין האורחים או רוקדת ברחבה. 

כיצד משלבים בין השניים?

זאת לא בעיה קשה לשלב בין נוחות ליופי, מאחר והרבה מאוד יצרנים עושים זאת עבורה. כלומר, הרבה מאוד יצרנים דואגים לייצר נעלי כלה נוחות שגם נראות מושלם ויכולות להתאים לכל כלה בכל סיטואציה. החוכמה היא כמובן לדעת שסוג ואופי הנעל מתאימה לה, וכן שהסגנון שלה תואם את מה שהיא מחפשת. 

רצוי כמובן לבדוק את הנעל לפני שמבקשים לרכוש אותה בחנות נעלי ארו, חשוב לבדוק היטב עד כמה היא מתאימה מבחינת העיצוב והסגנון ועד כמה היא מתאימה מבחינת המבנה שלה. בצורה כזו יהיה נכון להשתמש בה לא רק בחתונה אלא גם הרבה אחרי זה, באירועים שונים.