איך בוחרים חברת שליחויות?

בחירת חברת שליחויות תיעשה בראש ובראשונה בהתאם לסוג השליחות וסוג הלקוח. נכון להיום יש חברות שליחויות רבות, כאשר חלק מהן מתמחות בשירות משלוחים לסקטור העסקי, יש כאלו שמשרתות בעיקר את המגזר הפרטי וחברות אשר מספקות שירותים גם לארגונים וחברות וגם לאנשים פרטיים. בנוסף, יש חברות עם התמחות ספציפית, כמו למשל חברת שליחויות המספקת שירות משלוחים לאתרי מסחר אלקטרוני, או בשם המוכר אתרי e-commerce.

בוחרים חברה המתאימה לכם

אם אתם בעליהם הגאים של אתר מסחר אלקטרוני, בחרו בחברה מנוסה המספקת שליחויות ללקוחות אתרי e commerce. אם אתם משרד עורכי דין, בחרו בחברה המספקת שירותים משלוחים לבתי משפט וגופים שונים שעובדים עם משרדי עורכי דין ואם אתם משתייכים אל המגזר הפרטי, בחרו באותה חברת שליחויות שתוכל לספק לכם משלוח מהיר ואמין בתוך אותו פרק זמן בו אתם מעוניינים.

חברת שליחויות – כללים לבחירה

  • אזורי שליחות – חשוב לברר האם מדובר על חברת שליחות אשר פועלת רק באזור אחד או מספר אזורים או שמא מדובר על חברה הפועלת בפריסה ארצית.
  • זמינות – חשוב לברר מה הזמינות של שליחי החברה ומה שעות הפעילות שלה.
  • סוג חבילות – לא כל חברה ערוכה לשנע את כל סוגי החבילות ולכן חשוב לברר מראש מהו המשקל המקסימאלי של החבילות אשר ניתנות לשינוע על ידי החברה או האם אין מגבלה על משקל. יש חברות אשר ערוכות להובלת חבילות קטנות ובינוניות ואילו חברות אחרות יהיו אמונות על הובלת מסמכים בלבד או חבילות גדולות.
  • צי רכבים – חשוב לברר האם מדובר על חברת שליחויות אשר מספקת שירותי הובלה באמצעות קטנועים בלבד או שמא חברה אשר מחזיק בצי רכבים מסחריים גדולים ובינוניים. ראו לדוגמה חברת שליחויות במרכז!
  • שיקוף – חשוב לברר עם החברה האם הלקוח יכול לברר בכל זמן נתון היכן החבילה ומה ההיסטוריה של השליחויות באותה חברה. יש חברות שאפשרות ללקוחותיהם גישה למערכת ממוחשבת בכל רגע נתון.
  • עלויות – יש לברר כיצד החברה מחשבת את עלות השליחות.

אולי יעניין אתכם?