איך מתנהלים בזמן משבר עסקי?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

רוב האנשים נמנעים מתכנון העסק שלהם למצבי משבר. מנהיגים עסקיים אינם יוצאים מהכלל בכל מה שקשור למשימה חסרת ההבנה בתכנון משברים. לרוע המזל, אסון כזה או אחר יכול לפגוע בכל חברה ובכל זמן. אז איך יודעים להתנהל במצבי משבר בעסק?

איך מתנהלים בזמן משבר עסקי? |

בזמן האחרון, במיוחד בתקופת הקורונה, הרשימה של בעיות בעסקים נראית אינסופית, החל מאסונות טבע כמו רעידות אדמה או שיטפונות, ועד אסונות מעשה ידי אדם כמו פיגועי טרור או ירידת ערך המטבע. 

בתוך חומות העסק, המשבר יכול להיות כל דבר. החל מפירוק בהנהגה ועד חבלה מכוונת לעסק ובעוד כמה מצבי משבר המתרחשים בכל רגע, כאשר אחרים מתפתחים עם הזמן בכל עסק. 

חשוב תמיד לזכור שלא משנה איזה סוג של משבר אתם עלולים להיתקל בו, העסקת יועץ עסקי למצבים אלו היא קריטית לצמיחתו של העסק שלכם.

הסכנות שיש במשבר עסקי |

בעוד שמצבי משבר עשויים להציג את עצמם במגוון דרכים, לכל אחד מהם יש את היכולת לגרום נזק כלכלי קשה לעסק, ואולי חשוב מכך, נזק למותג של חברתכם. 

למשל, בשנת 2010, יצרנית הרכב היפנית, טויוטה, התמודדה עם משברים גדולים של חוסר בהכנסות התואמות את התחזיות (ראו דוגמא). חברות אחרות כמו אקסון ופפסי, התמודדו גם הם עם אסונות בלתי צפויים. ניתן ללמוד שיעורים בעלי ערך מדוגמאותיהם – שיעורים שניתן ליישם על העסק שלכם.

כמו שאתם מבינים לכל עסק יש את המצבים שהוא יכול להיכנס אליהם והם יכולים לגבות מחיר לא פשוט בקידום העסק למקום בו תכננתם שהוא יהיה.

יועץ עסקי טוב, יכול להוציא אתכם מזה ולהראות לכם את הדרך הנכונה כיצד להתמודד עם משברים.

אולי יעניין אתכם?

למה צריך הדפסה על חולצות

שירות הדפסה על חולצות יהיה חיוני עבור אלו מכם שירצו לחזק את תחושת השייכות של העובדים שלהם לעסק וזאת לצד כך שגם תוכלו לראות כי

קרא עוד »

סוגים של פסי האטה

המצאות כמו מהמורות או פסי האטה לצורך בקרת מהירות של רכבים הנוסעים באזורים מיושבים ובקרבה למקומות מגורים, בתי ספר וגנים אינן אהודות במיוחד. בעוד שהם

קרא עוד »