ניהול זהויות – למי זה מיועד?

כאשר עושים שימוש יומיומי במערכות דיגיטליות חשוב להתייחס לנושא ניהול זהויות וההרשאות. במה דברים אמורים? היות ומדובר על אותה מערכת שמשמשת משתמשים על פני קשת מגוונת של הירארכיה פנים ארגונית, יש להגדיר לכל משתמש את הזהות הדיגיטלית שלו. מה שאומר שלכל אחד יהיו ההרשאות המתאימות והרצויות לו. וכל אחד יוכל להשתמש במערכת הדיגיטלית בהתאם לדרגה ולהרשאות שיש לו.

ניהול נכון באמצעות מערכת ייעודית

כדי לנהל את הזהויות ולהקפיד על מידור מדויק ושמירה על חיסיון נדרש, יש לנהל את הזהויות בצורה מוקפדת מאוד. תפקיד זה לרוב מוטל על המנהל אשר קובע את ההרשאות. ובנוסף מופקד על העניין גורם מקצועי בעל יכולות בתחום הדיגיטל. המטרה היא לאפשר לכל אחד לגשת למידע אליו הוא אמור לגשת, לאפשר לכל אחד לבצע את הפעולות אותן עליו לבצע. וזאת בקלות ובנוחות. אך בד בבד לא לאפשר גישה למי שלא אמור לגשת למידע מסוים.

למי הממשק הזה מיועד?

ממשק ניהול זהויות נועד לכל ארגון או עסק בו עושים שימוש במערכת דיגיטלית. ניהול הזהויות יאפשר לבעלי העסק להיות בטוחים כי מידע רגיש לא מוצג בפני כל המעוניין בכך. ואילו מי שכן אמור לגשת למידע יכול לגשת בצורה נוחה ובטוחה. ניהול הזהויות יאפשר למנהל המערכת לשלוט על הנעשה, ולמנוע פעילות בלתי רצויה במערכת. 

שירות של חברה וותיקה בענף

ענף המחשוב הינו מפתח מאוד בתחום הפנים ארגוני. והוא מאפשר לייעל בצורה ניכרת מאוד את כלל התהליכים בו. הוא מקל על חלוקת הסמכויות ומגדיר היטב מהו התפקיד המוטל על כל אחד מהגורמים. כאשר מנהלים את הזהויות ואת ההרשאות נכון – ההתנהלות נכונה וטובה יותר, ומאפשרת שליטה נהדרת על הנעשה.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר CloudCom!

אולי יעניין אתכם?