דירוג אשראי ישראל – 5 דברים שכדאי להכיר

כאשר אתם מבקשים לבצע פעולות שונות כמו לקיחת הלוואה מהבנק, או להיעזר בגוף מימון חיצוני, כדאי לכם לדעת כי דירוג אשראי ישראל הוא זה שיקבע האם בקשתכם תתקבל ובאילו תנאים תצטרכו להחזיר את ההלוואה.

לתיאום פגישה עם חברת ייעוץ אשראי>>>

אז הנה 5 דברים שכדאי להכיר על דירוג אשראי ישראל:

  1. בעבר, נהנו הבנקים ממידע שהם קיבלו אודות כל לקוח. כאשר ביקשתם הלוואה וכדומה, הבנק היה בודק את דירוג האשראי שלכם, על פיו גובה הלוואה ותנאיה ניתנו לכם. כיום, גם גופי מימון חיצוניים יכולים לקבל את דירוג האשראי שלכם. עובדה זו גרמה לתחרות גדול בין הבנקים לגופי המימון, ך שהמרוויחים הם אנחנו הלקוחות. ככל שהתחרות גדולה יותר, הריביות נמוכות יותר.
  2. כמו כן, אם אתם מעוניינים לבדוק את דירוג האשראי שלכם, גם אתם יכולים לעשות זאת. החל מאפריל 2019 בנק ישראל הפעיל את המערכת לבדיקת דירוג אשראי ישראל. ישנם אפליקציות שונות שניתן לבדוק שם את דירוג האשראי על פי פרטיכם.
  3. דרך נוספת לבדיקת דירוג האשראי שלכם, היא באמצעות הוצאת דוח ריכוז הנתונים של החשבון שלכם מבנק ישראל. אך יש לדעת, כי הוצאת הדוח תעלה לכם כ – 50 שקלים. בעבר, גופי מימון חיצוניים היו דורשים זאת מכם, כאשר רציתם הלוואה.
  4. בנוסף, כדאי לדעת כי גם אם דירוג האשראי שלכם אינו טוב והבנק לא ירצה להעניק לכם הלוואה בתנאים נוחים ניתן לשפר זאת בעזרת מומחים.
  5. איך משפיעים על הדירוג? שני הדברים העיקריים שמשפיעים על דירוג אשראי ישראל הם היסטוריית התשלומים שלכם, שמשפיעה ב – 35% על הדירוג שלכם, ניצול האשראי משפיע ב – 30%, ושהוותק שלכם בבנק גם הוא יכול להשפיע.

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »