בתחומים מקצועיים רבים בחיים, אנחנו יכולים לראות מצב בו אדם מתחיל את דרכו ברמה מסוימת של רישיון ועם הזמן, דרך ניסיון ועבודה קשה, הוא יכול לעלות בסיווג וליהנות מרישיון הרבה יותר מתקדם.

רישיון כזה מספק לו הרבה יותר תחומי אחריות, הרבה יותר יכולות השפעה, סמכויות, ובאופן טבעי, הוא גם יכול להגדיל את כמות הלקוחות שלו, לקבל פרויקטים ועבודות משמעותיות יותר וליהנות מאופציות הרבה יותר מגוונות במהלך עבודתו.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, היא סיווג קבלנים. כידוע, כל קבלן בניין צריך לעמוד בתנאים מסוימים על מנת לקבל רישיון בתחום. העניין הוא, שמקבלן בניין רגיל אפשר לטפס אל תחומים הרבה יותר מגוונים ומשמעותיים, אם משקיעים בכך זמן ועבודה, וכן אם מעוניינים בכך כמובן. קראו בהרחבה על רישום קבלנים!

בעיקרון קיימים 5 סיווגים, הראשון הוא הכי נמוך, החמישי הוא הכי גבוה. כאשר הראשון מתייחס להיקף עבודה וכסף מצומצם, בעוד האחרון מתייחס להיקף עבודה משמעותי ולסכומי כסף לא מוגבלים.

כיצד מעלים סיווג ולמה זה משתלם

העלאת סיווג קבלני מתבצע בתהליך מסודר. על הקבלן לבצע זאת באופן כזה שהוא מחכה שנה בין העלאות סיווג שונות. כאשר הוא צריך לבצע עבודות בהיקפים מסוימים. ניתן להגיש בקשות מיוחדות לקבל העלאות משמעותיות יותר, על מנת שיוכל לבצע פרויקטים יותר גדולים.

בעיקרון התהליך משתלם, בין אם זה מבחינה מקצועית, כלומר, עצם זה שהקבלן יכול לעסוק בדברים הרבה יותר משמעותיים וגדולים, ובין אם זה מבחינה כלכלית, שכן הוא יכול לקחת על עצמו פרויקטים גדולים יותר ולהרוויח הרבה יותר כסף.

חשוב להדגיש גם, בשביל לעלות מדרגה לדרגה, חייבים לעמוד בתנאים מסוימים מבחינה מקצועית, ולהוכיח ניסיון וידע בתחום, על מנת לקבל את הסיווג הרלוונטי.