פינת אוכל עגולה או מלבנית?

אזור פינת האוכל בבתים רבים הוא אחד מהחללים החשובים והפופולאריים ביותר בבית. חשיבותו הינה שנייה למטבח שנחשב לחדר המבוקש ביותר בו. פינת האוכל משמשת לאכילה משפחתית, להתכנסות, למקום אירוח ומשחק ועוד. בלב האזור הזה ממקמים שולחן וכיסאות המתאימים לצורת החלל. ניתן למצוא שולחנות מלבניים, עגולים, אליפטיים או מרובעים. פינות אוכל מעוצבות חייבות להשתלב היטב במרווח הקיים שבין המטבח לסלון, ולמעשה בכל סיטואציית עיצוב שמוצאים לנכון. משום כך יש לבחור אותן על פי מידות החלל בו הן מונחות וצורתו.

פינות אוכל מעץ

קיימים שולחנות מעוצבים שאין אפשרות להגדיל אותם, אבל, במרבית המקרים, רוכשים בעלי הבית שולחנות אוכל עם פלטות נפתחות. כך, ניתן להשיג מספר מטרות. כאשר השולחנות סגורים הם אינם תופסים מקום. ניתן להשתמש בהם בהרכב סועדים מצומצם אבל ניתן לארח בו זמנית כמות רבה של אורחים. ואפילו עד לכמות של כ30 סועדים. ניתן למצוא שולחנות וכיסאות המיוצרים מסוגי חומרים שונים. הפופולאריות והיפות ביותר הן פינות אוכל מעץ מלא או מעץ מעובד. לעץ יש תכונות נהדרות. ראשית, הוא מביא אל תוך הבית את הטבע. הוא משתלב היטב עם כל סוגי החומרים וביניהם: אבן, מתכת, זכוכית, קרמיקה, פלסטיק, בד ועוד. 

התאמת הכיסאות

הכיסאות יותאמו לשולחנות, וניתן לבחור בשלל כסאות עם ריפוד ובלעדיו, ראו לדוגמה כסאות מעוצבים לפינת אוכל. קיימים בדי ריפוד מגוונים שחלקם סינטטיים שניתן לנקותם בקלות יחסית. אפשר לבחור בצבעים מגוונים מרתקים היכולים להעשיר רבות את החלל בו נמצאת מערכת פינת האוכל. רבים בוחרים בשני גוונים של ריפודים והמשחק בין הצבעים תורם עוד יותר לעניין ולחן של פינת האוכל. ככלל, אין בעיה להתאימם לפלטות מלבניות או מרובעות הנפתחות ליחידה אחת ארוכה, מומלץ לרכוש אותם בחנויות בעלות מוניטין. 

אולי יעניין אתכם?