מתי רצוי לקבל ייעוץ מעורך דין אגודות שיתופיות?

אחת ההמצאות הישראליות הייחודיות, שמגדירה את אופי החברה שלנו עם משנותיה הראשונות של המדינה היא השיתופיות. האלמנט הכי ברור של שיתופיות כיום, בא לידי ביטוי בקיומן ותפעולן של אגודות שיתופיות. אלו הן אגודות שנחשבות לצרכי החוק כתאגידים עם פעילות כלכלית, אישית ושיתופית ענפה, המתקיימת כחלק בסיסי ויסודי מאורח החיים של החברים באגודה. בשל העובדה שמדובר בארגונים גדולים מאוד, הם יכולים להיות מקורות לאתגרים משפטיים וחשוב לעשות את כל המאמצים כדי לשמור על זכויותיהם ולמנוע מהם לפגוע בחברה.

 

זכויות האגודות השיתופיות – שכל אחד צריך להכיר

לחברים באגודות שיתופיות, יש זכויות המעוגנות בחוק, ובמקרה הצורך הם יכולים לפנות לעזרתו של עו"ד מיומן שיגן עליהם. בין היתר, ארגונים אלו זכאים לחלוקה הוגנת ושוויונית של הנכסים, הרווחים והשטחים, בין כל אחד ואחת מהחברים בהם. חשוב להבין, בגלל כמות החברים הגדולים באגודות אלו, ייתכנו מקרים שבהם גם אם אתם זכאים לנתח מהרווחים של האגודה, יהיה קשה מאוד לקבל אותם בגלל עוולות משפטיות. במקרים אלו, חשוב לבצע תהליך עבודה מאורגן ומתועד אל מול האגודה כדי למצות את כל הזכויות של חברי האגודה, על הצד הטוב ביותר.

 

עורך הדין שישמור על חברי האגודה שלכם

העבודה אל מול אגודות שיתופיות היא עבודה משפטית סבוכה מאוד, ורבה מאוד, בשל תקנות רבות, מנהגים והרגלי עבודה שכוננו לאורך השנים. ולכן, בכל עבודה מול אגודות שיתופיות ולמענן, חשוב לבחור צוות משפטי מקצועי הבקיא בחוק על כל סעיפיו. בעבודה איטית ומבוקרת, תוך מיצוי כל האפשרויות החוקיות שעומדות לפניכם, תוכלו לשמור על הזכויות של החברים ולאפשר להם לקחת חלק באגודה גם לעוד שנים ארוכות מהנות ופוריות.

אולי יעניין אתכם?