למה אתם צריכים בקרה תקציבית לעסק שלכם

בקרה תקציבית הינה הסתכלות חכמה ומפוקחת של גוף עם תקציב שצריך לדעת איך לבצע אומדן שלו וכיצד לנהל אותו בצורה יעילה. כל משק כלכלי, חברה, עסק, ארגונים ועמותות המנהלים תקציב שנתי מוכרחים לדעת כיצד ואיך להוציא אותו מבלי להוריד ברווחים ולפגוע בפן הכלכלי והתפעולי של הגוף. להרבה מאוד עסקים יש תקציב ידוע מראש, ומתחילת תקופת הפעילות יש אסטרטגיה ותוכנית כלכלית סדורה של התנהלות בכל הנושא הלוגיסטי וההוצאות.

מחפשים ניהול פיננסי חיצוני לחברות? צרו קשר עוד היום >>>

מי מבצע בקרה תקציבית לעסק שלכם

רואי חשבון הם בדרך כלל האנשים האחראיים על תכנון ובניה של תכנית ובקרה תקציבית. רואי החשבון צריכים ללוות את הארגון בכל שלבי התכנון והבנייה של התקציב. בכל רבעון הם עוקבים אחרי ההתרחשויות בזירה הלוגיסטית והניהולית של העסק, על מה מוציאים והיכן משקיעים, ובהתאם לכך צריכים הם לזהות מגמות ושינויים במצב הפיננסי של העסק.

מה בדיוק בודקת הבקרה התקציבית בעסק

בקרה תקציבית מוודאת שהארגון או החברה עומדים ביעדים מבחינת הוצאות ורווחים. מראש מבצעים הערכה האם העסק מסוגל לעמוד ביעדי הרווחים ובצפי של ההכנסות, כך שיוכלו בהתאם לכך לבצע הוצאות מדודות. אם רואה החשבון יזהה חריגות בהוצאות שפוגעות ברווחים הצפויים צריך לעקוב אחרי המקור שלהם ועד כמה החריגה אוכלת מהרווחים. 

היתרונות של בקרה תקציבית מדויקת

בקרה תקציבית נחשבת לאבן יסוד של חברה אם היא רוצה להתקדם ולהצליח לעמוד ביעדים ולנטרל קיצוצים אפשריים. הבקרה התקציבית משמשת למנגנון הגנה מפני נזקים כלכליים פוטנציאלים. היא נותנת לארגון תמונת מצב מעודכנת בכל שלב לגבי המצב הפיננסי שהעסק נמצא בו. בהתאם לכך, ניתן לגלות נזקים ולמזער אותם בזמן, לגלות היכן משקיעים בצורה בזבזנית והיכן ההוצאות פוגעות ברווחים הצפויים. לא רק בעיות שקרו אלא גם מגמות של ירידה ברווחיות העתידית ניתן לגלות באמצעות הביקורת. ביקורת תקציבית הינה המצפן שהחברה הולכת בדרכו ולכן זה כל כך חשוב שיתנהל בצורה מפוקחת ומקצועית.

אולי יעניין אתכם?