הצמדת אוזניים – האם זה יכול לפגוע בשמיעה?

מי שנולד עם אוזניים בולטות, יודע כי מאז ומעולם הדבר שהפריע לו מכול – במראה החיצוני שלו – הוא האוזניים הבולטות. ולמרות שבשנת 2020 הדגש בחברה האנושית הוא על אופי, הישגיות, טוב לב ואכפתיות מהאחר: עדיין יש את מי שיסבלו במשך כל חייהם מביטחון עצמי נמוך עקב אוזניים בולטות. יש אלה אתה שיסבלו גם מהסביבה, שבהעדר תמיכה תוליד לא מעט פגיעות נפשיות ורגשות של תסכול וייאוש. 

למזלנו, כיום אפשר לתקן כמעט כל איבר בגוף שאנו מרגישים לגביו חוסר בטחון, החל מעפעפיים נפולות כמו בדוגמא עד לאוזניים שבולטות יותר מהממוצע. במקרים כאלה רבים שוקלים לעבור ניתוח הצמדת אוזניים.

אבל מה זה אומר הצמדת אוזניים? האם זה מסוכן?!

ניתוח הצמדת אוזניים נועד לשיפור המראה החיצוני ואין לו קשר לאיברים באוזן שאחראיים על השמיעה. ניתוח כזה אינו עוסק או משנה את הצורה של הקונכייה והאפרכסת – אלא שהוא מתמקד באזורים של סחוסי האוזן שבולטים בחלק האחורי. מי שסובל מאוזניים בולטות, אינו מושפע מהחלקים באוזן שאחראיים על השמיעה. לכן הניתוח בוודאי שאינו אמור לפגום באיכות השמיעה. 

כיצד נעשה ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח כזה כמו בלינק מתבצע על ידי רופאים כירורגיים בלבד שמומחים בכירורגיה פלסטית. המומחים מתקנים את הדופן האחורית של האוזן (שהיא זאת שבולטת החוצה) תוך תיקון זווית להקניית פרופורציות נכונות. ניתוח זה נועד לתקן באופן חיצוני את האוזניים, לכן הוא נחשב פשוט יחסית ובדרך כלל כזה שאינו גורם לסיבוכים כלשהם. 

לסיכום, כדי לשפר את הבטחון העצמי החל מבקרב מבוגרים עד לילדים שסובלים מאוזניים בולטות – מומלץ לבחור רופא כירורג טוב שיוכל לספק מידע חיוני ועם הזמן לבצע ניתוח לתיקון גודל האוזניים. 

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »