עיצוב אתרי אינטרנט – נקודות שחשוב לשים לב אליהן

כשאנחנו נכנסים לאתר אינטרנט, מיד אפשר לזהות את סגנון העיצוב שלו. יש לכך חשיבות, שכן מעבר לשאלת המידע האינפורמטיבי שאנחנו יכולים למצוא באתר או הפעולות השונות שאפשר לבצע אותו, הרי שיש חשיבות לעיצוב האתר, הן מבחינת נראות והן מבחינת חווית השימוש באתר.

ישנם סגנונות שונים של עיצוב אתרי אינטרנט. גם היום, כאשר אנחנו יכולים למצוא פלטפורמות מוכנות לבניית אתרים, כמו למשל וורדפרס, הרי שאנחנו יכולים לשלב בתוך הפלטפורמה מאפייני עיצוב שונים משלנו. מעבר לכך, שישנם אתרים אשר נבנים באופן עצמאי, ואז צריך גם לעצב אותם בצורה נכונה, אופטימאלית מבחינת מה שאנחנו מחפשים ומבחינת מה שהלקוחות שלנו ירצו למצוא באתר.

לפני שנציג כמה נקודות שצריך לשים לב אליהן, חשוב להבהיר, בניית אתר אינטרנט עם סטודיו אספקלריא ועיצובו, וכן קידומו בגוגל לאחר מכן, כל זה הולך ביחד, למרות שנדמה שכל אחד מהחלקים שונה ועומד בנפרד. לכן חשוב להשקיע מאמץ, זמן, מחשבה וכסף בבניית אתר ועיצובו בצורה אופטימאלית.

נקודות שחשוב לשים לב אליהן

ראשית, אנחנו צריכים לזכור, העיצוב הוא לא רק הנראות של האתר. הוא משפיע באופן ישיר על אופי השימוש בו. למשל, אם אנחנו מעצבים כפתורים בצורה מסוימת, זה יכול להשפיע על האופן בו הגולשים ישתמשו בהם ויוכלו להגיע אל עמודים שונים באתר.

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון מי קהל היעד שלנו, מה הם מצפים ומקווים למצוא באתר, בין אם זה מבחינת סגנון ובין אם זה מבחינת שילובים של צבעים ואלמנטים אחרים.

שלישית, עלינו לבחון איך פרטים שונים שנרצה להכניס אל תוך האתר במהלך הזמן, יושפעו מהעיצוב שלנו או ישפיעו עליו, בין אם זה תוכן כתוב ובין אם מדובר בתמונות וסרטונים.

אולי יעניין אתכם?